1. divize v rytmu karantén

Náš mladý prvodivizní tým QCC C hrál 23.1. proti VŠTE a 29.1. dohrávku odloženého zápasu se Šachklubem Tábor. Oba zápasy skončily naší porážkou. Druhý zápas byl zajímavý tím, že pouhých 1:30 hod před začátkem jsme se dozvěděli, že nám hygiena právě poslala dva hráče do karantény.


V neděli 23.1.2021 nás v 7. kole 1. divize čekal jeden z favoritů soutěže, tým VŠTE České Budějovice. Ve školách začínal růst počet karantén, ale našim hráčům se vyhýbaly. Vypadalo to, že nastoupíme v základní sestavě.
Až den před zápasem hygiena poslala do karantény Sašu Gregora. A tak místo něj nastoupil Vítek Předota, kterému se v posledních týdnech daří.
K zápasu jsme nastoupili v sestavě: Daniela Nagyová, David Smola, Beáta Havelková, Karel Švejda, Laura Čermáková, Ladislav Nagy starší, Stanislav Havelka a Vít Předota.
Tým VŠTE nastoupil v silné sestavě v čele s FM Michalem Novotným.
Partie se výsledkově vydařila Vítkovi. Údajně stál hůře, ale podařilo se mu pozici zvrátit ve svůj prospěch. Půl bodíku přidala Laura, jejíž soupeř si neuhlídal věčný šach. A půl bodu po zajímavé partii přidal i Ladislav Nagy starší. Standa Havelka sehrál vyrovnanou partii, ale v koncovce nevyužil dvě možnosti, které by znamenaly remízu, a partii nakonec po dlouhém boji prohrál. Na dalších deskách se nezadařilo a tak zápas skončil výsledkem 2:6.


V sobotu 29.1.2021 jsme hráli opět v domácím prostředí, tentokrát dohrávku 4. kola. Pár dní před 4. kolem, které proběhlo 28.11.2021, byla zavedena covidová omezení ŠSČR a následně i JčŠS. Šachklub Tábor nás tehdy požádal o odklad, protože jejich dosud plně neočkování hráči si nebyli schopni tak rychle zajistit potřebné PCR testy, protože před 4. kolem již nebyly v Táboře k dispozici volné termíny na testování. Žádosti jsme samozřejmě vyhověli a domluvili jsme termín dohrávky na 29.1.2022.
V týdnu před odloženým zápasem šla celá řada tříd ve školách do karantén, ale štěstí se nás drželo a naši hráči do karantény nepadali. Tedy až do pátku. V pátek večer byla uvalena karanténa na Beátku Havelkovou. Domluvili jsme jako náhradu Vítka Předotu, který měl za sebou čtyři vítězství v řadě - dvě v 1. lize mládeže, jedno ve 3. divizi a jedno v 1. divizi.
V neděli ráno jsem si přivstal a zopakoval si přípravu ze soboty večer. Paráda, ještě snídani a za chvíli můžeme vyrazit ... Ovšem v 8:30 jsme si všimli, že v 8:09 přišla SMSka od hygieny, že Daniela a celá její třída nastupuje do karantény. To znamená, že do karantény spadl i Danielčin spolužák Vítek Předota. Ach jo, 1:30 hod do začátku zápasu a právě jsme přišli o dva hráče. A tak jsem začal rychle obvolávat rodiče náhradníků. Naštěstí máme obětavé náhradníky a tak Hugo Tůma a Matěj Bajgar na poslední chvíli bleskově zaskočili.
Tím, že vypadla Daniela na 1. desce, tak se všem změnily barvy a provedená příprava vyletěla těsně před zápasem komínem ...
Snídani jsem to ráno kvůli obvolávání hráčů nestihl, ale byli jsme kompletní a i jsme stihli včas vše připravit na zápas.
K zápasu jsme nastoupili v sestavě: David Smola, Karel Švejda, Laura Čermáková, Alexandr Gregor, Ladislav Nagy starší, Stanislav Havelka, Hugo Tůma a Matěj Bajgar.
Cenného vítězství v poslední dohrávané partii dosáhl David Smola, který porazil soupeře se skoro o 300 větším elem. Zvítězit proti mnohem zkušenější soupeřce se podařilo i Matěji Bajgarovi. Po cenných bodech v 1. lize mládeže další pěkný úspěch. Remízu uhrál Hugo Tůma. Ostatním se nezadařilo a tak výsledek skončil 2,5:5,5.

Nevím, jak jsou na tom přesně "dospělácké" týmy s karanténami, ale u týmů složených převážně z mladých hráčů je sestava momentálně tak trochu loterie.
Každopádně náš tým má bezva náhradníky, kteří byli schopni promptně zareagovat a změnit své plány. Díky!

 

Foto: Ladislav Nagy

DSC_5727.jpgDSC_5744.jpgDSC_5746.jpgDSC_5760.jpgDSC_5764.jpgDSC_5770_5806.jpgDSC_5782.jpgDSC_5784.jpgDSC_5791.jpgDSC_5799.jpgDSC_5818.jpgDSC_5826.jpgDSC_5832.jpgDSC_5843.jpgDSC_5845_5873_barva.jpgDSC_5847.jpgDSC_5852.jpgDSC_5857.jpgDSC_5865.jpgDSC_5874.jpg


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK