Zprávy z Mistrovství Čech mládeže 2017

Od soboty 21.října probíhá v Harrachově Mistrovství Čech mládeže. Jde o soutěže jednotlivců v kategoriích do 12, 14 a 16 let. Z naší šachové univerzity startuje v mistrovství 6 svěřenců, tři hoši a tři dívky. Hoši si museli postup vybojovat v krajských přeborech nebo měli zajištěn přímý postup díky svým výsledkům v loňském mistrovství. Pro dívky je turnaj otevřený, zde záleží jen na chuti a odvaze.

Číst dál...

Danielka Nagyová osmá v České republice v rapid šachu

Ve dnech 10.-11. 9. 2016 proběhlo v prostorách klatovského kulturního domu MČR mládeže do 14 let v rapid šachu. QCC měla na akci 3 své mladé zástupce - Danielu Nagyovou (D10), Sebastiana Placera (H12) a Ladislava Nagye (H14).

Číst dál...

Freistädter Schnellschach Open 2016

Na začátku nové šachové sezóny se v neděli 4. září konal tradiční turnaj v rakouském Freistadtu v rapid šachu, kterého se zúčastnili i hráči naší univerzity. Hraje se v nezvyklém šachovém prostředí, hrací místností je stodola zemědělské usedlosti, kde v pozadí je slyšet bučení krav a turnaj tím získává osobitou a nezaměnitelnou atmosféru.

Číst dál...

Dvě medaile z Chess Lady 2016

V sobotu 2.1.2016 trio našich mladých šachistek vyrazilo do Tábora na již tradiční turnaj Chess Lady, který je určen výhradně pro dívky. A naše hráčky se neztratily. Z nejmladší kategorie si Danielka Nagyová odvezla zlato, Laura Čermáková bronz a Beátka Havelková 6. místo.

Číst dál...

Vítězství v turnaji Čertovské šachy

V neděli 6.prosince 2015 proběhl již 11.ročník turnaje s názvem Čertovské šachy, který se koná v Táboře. Jedná se o rapidový turnaj týmů – dvojic, kde jeden z dvojice musí být mladší 15 let.

Číst dál...

Další medaile z Mistrovství Čech mládeže

Přestože nám nebyla štěstěna v tomto roce příliš nakloněna, vybojovali jsme opět medaile na Mistrovství Čech mládeže. Zasloužili se o to Davídek Bárta, který obsadil výborné 3.místo v kategorii do 8 let a Beátka Havelková, která vybojovala skvělé 2.místo v kategorii do 10 let.

Číst dál...

WGM Eliška Richtrová vicemistryní ČR

Mezinárodní šachová velmistryně Ing.Eliška Richtrová rozšířila svoji sbírku úspěchů. Na Mistrovství České republiky v bleskovém šachu získala v kategorii žen stříbrnou medaili. O výborném výkonu svědčí to, že v průběhu turnaje porazila všechny naše reprezentantky, které nás nedávno tak úspěšně reprezentovali na Mistrovství Evropy družstev, remízu povolila pouze WGM Evě Kulované. Finále bylo velice napínavé a o prvenství rozhodoval až armageddon

Číst dál...

Nejbližší akce

2.divize 5.kolo (16. prosinec)

Jedeme do Strakonic, hrajeme s ČZ Strakonice D.

podrobnosti

1.turnaj Velké ceny Jihočeského kraje (17. prosinec)

Krajské kvalifikace se změnily v samostatný seriál turnajů. Podrobné informace naleznete zde. Přihlášky k ú [...]