Vítězství v turnaji Čertovské šachy

V neděli 6.prosince 2015 proběhl již 11.ročník turnaje s názvem Čertovské šachy, který se koná v Táboře. Jedná se o rapidový turnaj týmů – dvojic, kde jeden z dvojice musí být mladší 15 let.

 

 

 

 

Šachovou univerzitu na tomto turnaji reprezentovali Pavel Štěch a Sebík Placer, kteří vytvořili údernou, osmou nasazenou dvojici s názvem Čmoudi. Další dvojicí byl tým Čerti z Budějovic, a tu tvořil Zdeněk Chval senior se svým synem Zdeňkem Chvalem.

Pohled do hracího sálu.

Tým Čmoudi Sebík Placer (2.šachovnice) a Pavel Štěch (1.šachovnice).

Turnaje se zúčastnilo celkem 39 dvojic, mezi startujícími nechyběla ani taková zvučná jména, jako David Hák, Alois Bartoš, Zdeněk Chval, Lada Doležalová, Anna Tůmová, Filip Steinbauer a další. Každá zúčastněná dvojice si před začátkem turnaje mohla zvolit originální název týmu, namátkou pár zajímavých názvů: Hořící sněhuláci, Fuj tajbl, Čmoudi, Pekelné veverky, Dvojzubci, ad.

Tým Čmoudi plně soustředěný na partie.

Další vychytávkou turnaje je, že hráči hrají v kostýmech a maskách Mikulášů, čertů a andělů, za což se udělovaly i ceny pro nejlepší masky turnaje.

Došlo i na souboj s Mikulášem a čertem.

Tu sice naši zástupci nezískali, ale mrzet nás to nemuselo, protože Čmoudi pořádně zatopili pod kotlem a po naprosto perfektním výkonu Pavla Štěcha, kterému výborně sekundoval na druhé šachovnici Sebík Placer, získali Čmoudi první místo. Budou tak navždy zapsáni na putovní pohár, který získali spolu se zlatými medailemi.

Vítězný tým Čmoudi.

Medaile předával sám vládce pekel Belzebub.

Pavel Štěch vyhrál všech sedm partií, Sebík Placer prohrál jen jednou a to po tuhém boji s Ladou Doležalovou, třikrát remizoval a ostatní zápasy dovedl do vítězného konce, kdy se mu podařilo například porazit v pěkné partii i Davídka Háka. Turnaj byl dramatický pro Čmoudy až do úplného závěru, neboť se až v posledním kole rozhodlo o vítězství našeho týmu, když Anna Tůmová porazila Filipa Steinbauera z týmu Hořící sněhuláci. Sněhulácí tím utrpěli druhou remízu a dohořeli, protože Čmoudi remizovali jako tým pouze jednou a to právě s Hořícími sněhuláky.

 Vítězný zápas Čmoudů proti 1.nasazenému týmu.

Jediný bod ztratili Čmoudi v zápase s Hořícími Sněhuláky.

Na stupně vítězů nakonec dosáhly tyto týmy:
Zlato: Čmoudi - Pavel Štěch, Sebík Placer
Stříbro: Hořící sněhuláci – Filip Steinbauer, Lada Doležalová
Bronz: HostuYama – Matyáš Hosnedl, Jaroslav Studenovský

První tři vítězné týmy.

Za zmínku stojí i velice solidní výkon dvojice Čerti z Budějovic, kdy otec a syn Chvalové obsadili slušné 18.místo a v turnaji ani jednou neprohráli (i Zdeněk Chval senior získal 7 bodů ze 7 partií).


Nejbližší akce

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) (29. únor)

Zápas byl po dohodě kapitánů obou týmú přeložen na toto datum.

podrobnosti

1.divize 9.kolo (01. březen)

MČR mládeže v praktickém šachu U10 - U16 (07. březen - 14. březen)

Turnaje jednotlivců.

podrobnosti

3.divize 10.kolo (07. březen)

2.divize 10.kolo (3.kolo nadstavby) (15. březen)

4.Velká cena Jihočeského kraje (21. březen)

1.divize 10.kolo (22. březen)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK