Ladislav Nagy čtvrtý ve Valašské Bystřici

Od 7. do 14. září se Láďa Nagy zúčastnil Openu ve Valašské Bystřici. A vedlo se mu velmi dobře. Skončil na pěkném čtvrtém místě.

 

 

 

 

Láďa se rozhodl využít přítomnosti svého individuálního trenéra pana IM Richarda Biolka na turnaji a vyrazil do Valašské Bystřice. Vyrazil sám. Od cesty ho neodradily ani 4 přestupy na cestě Č.Budějovice -> Praha -> Valašské Meziříčí -> Rožnov pod Radhoštěm -> Valašská Bystřice. Z Č.Budějovic Láďa vyrazil podle plánu v 8:55. Ovšem zádrhel nastal již na prvním úseku do Prahy. Střet vlaku s kamionem na kraji Prahy uzavřel železniční spojení na dlouhé hodiny. Láďův vlak měl projíždět daným místem asi nedlouho po střetu, protože České dráhy v tu dobu ještě neměly zajištěnou žádnou náhradní dopravu. Kvůli problémům se zajištěním náhradní dopravy se nakonec Láďa domluvil se dvěma Rakušany a jedním Indem a vzali si společně taxík na hlavní nádraží. Díky zpoždění Láďa nestihl spoj z Prahy a tak jel později. Nakonec do cíle zdárně dorazil ve 20:30. Cestoval tedy 11:35 hod!

Devítikolový turnaj se hrál tempem 90 minut / 40 tahů + 15 minut do konce partie + bonus 30 s za každý provedený tah.

Láďa byl nasazen jako turnajová osmička ze 78 startujících. Díky tomu, že se mu v turnaji od začátku dařilo, tak se držel v popředí a měl možnost si zahrát řadu partií s dobrými soupeři. Celým turnajem prošel bez porážky. Mezi cenné patří výhra nad FM Liborem Zvolánkem (2154) a remízy s Janem Mikešem (2362), IM Milanem Babulou (2185), Martinem Vystrčilem (2106) a FM Vladimírem Karlíkem (2100).

Láďa získal 6,5 bodu a skončil čtvrtý. Třetí místo mu těsně uniklo až na druhé pomocné hodnocení. Mezi zúčastněnými juniory skončil druhý.
S výkonem 2193 a s +60 body do FIDE Elo může být jistě spokojen. Nová hodnota Fide ELO 2140 znamená zisk normy kandidáta mistra.

A jak zhodnotil turnaj Láďa?
Turnaj se mi líbil. Občas mi pomohlo štěstíčko, ale s výkonem jsem spokojen.
Ve volných chvílích jsme sbírali houby nebo jsme hráli deskové hry. Biolkovi jsou v Době kamenné opravdu dobří.

Fotografie jsou převzaty z webu pořadatele. Děkujeme za souhlas se zveřejněním.

 

obr01.jpgobr03.jpgobr15.jpgobr42.jpgobr50.jpgobr51.jpgobr56.jpgobr60.jpg


Nejbližší akce

1.divize 4.kolo (08. prosinec)

1.divize 2.kolo (14. prosinec)

Tento zápas jsme si přeložili z původního termínu.

podrobnosti

2.divize 5.kolo (15. prosinec)

3.divize 6.kolo (04. leden)

1.divize 5.kolo (05. leden)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK