Těsná druhodivizní výhra nad Kaplicí

V sobotu 2.12.2017 jsme přivítali ve 4. kole 2. divize Spartak Kaplice, průběžně druhý celek soutěže. Soupeř přijel v silné sestavě. Naštěstí i my jsme mohli nastoupit v relativně silné sestavě. A tak se dal čekat pěkný souboj.

 

 

 

K první zásadní události bohužel došlo v mé partii s Václavem Leflerem. V zahájení jsem spadl do léčky a přišel o figuru za pěšce. O chvíli později naopak zisk figury zaznamenal Adam Pavlíček. Jeho soupeř, Jaroslav Kašpar, chtěl dobrat figuru králem místo jezdcem. To ale nešlo. A protože se dotknul krále, tak s ním musel hrát a o figuru přišel.

Adam využil materiální převahu a partii dovedl k vítězství. Naopak se nezadařilo Blance Novákové a podlehla Jiřímu Janošťákovi. Stav byl 1:1.

Sebík Placer získal věž. Láďa Nagy mladší vedl o pěšce. Matěj Kaňka odmítl nabídku remízy a chtěl se porvat o vítězství. Dobře stál i Jiří Havlíček a Eduard Nejdl.

Mně se podařilo aktivní hrou získat za ztracenou figuru druhého pěšce. Navíc na královském křídle vzbuzovali respekt moji čtyři spojení pěšci stojící proti jednomu soupeřovu. Nabídl jsem remízu, soupeř přijal a stav se posunul na 1,5:1,5. Pozápasová analýza ukázala, že pokračování nebylo lehké ani za jednu stranu.

Eduard Nejdl měl v partii s Janem Muzikářem o krytého volného pěšce více. Navíc ten pěšec stál již na 6. řadě. Výhodu se mu podařilo uplatnit a vedli jsme 2,5:1,5.

Jiří Havlíček stál v zápase s Václavem Šafránkem velmi aktivně. V koncovce D+V+asi 7p na obou stranách pěkně tlačil, ale soupeř se dobře bránil. Vypadalo to, že pan Havlíček získá minimálně jedno pěšce. S tím se ale nechtěl spokojit a "utahoval šrouby".

Sebík v partii s Arnoštem Korčákem využil převahy věže a zvítězil. Stav 3,5:1,5. V tento moment to vypadalo na pohodové vítězství, ale ještě nebyl konec ...

Matějovým soupeřem byl Jan Kohout. Matěj se dostal do koncovky J+(2+1)p proti S+(2+1)p. Matěj měl pěšce na polích opačné barvy než soupeřův střelec. Soupeř měl aktivně stojícího krále. Matějův jezdec byl vázán na ochranu pěšce, který stál mezi králi a byl napaden soupeřovým střelcem.

Láďa se v zápase s Mariánem Laukem dostal do koncovky J+(2+1+1+1)p proti J+(2+1+0+1)p a snažil se využít výhodu pěšce navíc.

Matějova partie skončila remízou. Stav byl 4:2.

Dohrával Jiří Havlíček a Láďa. Vypadalo to, že v obou partiích půjde o to, zda se jim podaří výhodu přetavit do výhry nebo zůstane u remízy.

Pak ale došlo k "nehodě". Jiří Havlíček v útoku sebral věží pěšce na g6, který byl krytý jeho dámou, ale také soupeřovou dámou a králem. Tím věž vlastně zadarmo odevzdal a bylo po partii. Škoda tohoto přehlédnutí. Stav byl 4:3.

Láďa to s pěšcem více dále zkoušel zprava i zleva, ale soupeř se dobře bránil. Když Láďovi klesl zbývající čas pod 2 minuty, tak se i vzhledem k průběžnému stavu spokojil s opakováním tahů.

Konečný stav 4,5:3,5.

 

 

IMG_4398.JPGIMG_4408.JPGIMG_4410a.JPGIMG_4411.JPGIMG_4419.JPGIMG_4425.JPGIMG_4430.JPGIMG_4437_orez.JPGIMG_4446.JPGIMG_4451.JPGIMG_4452.JPGIMG_4455.JPGIMG_4458.JPG


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK