Vyhráli jsme v 2.divizi

V sobotu 3.února byla zahájena nadstavba 2.divize. My jsme díky dobrým výsledkům v základní skupině B postoupili do skupiny, ve které se bojuje o postup do 1.divize. Výsledky ze základní skupiny se započítávají, my jsme zatím na nadějném 3.místě. Do 1.divize postupují první dva týmy.

 

 

 

Nás čekal první ze čtyř posledních zápasů proti celkům, které postoupily z druhé skupiny 2.divize, tedy ze skupiny A. Až na mne a Edu jsme postavili velmi mladý tým a tak jsem byl zvědav, jak zápas dopadne. Mladí si vedli nad očekávání výborně a všichni bodovali !!

Potěšující to bylo především u těch nejméně zkušených a nejmladších. Remízovali Kája Švejda i Zdeněk Chval ve vyrovnaných pozicích. Dobře zahrál Matěj Kaňka, který vyhrál. Bodoval i Eda Nejdl, který hrál tradičně agresivně, takže jsme vedli 3:1. Vyhrál i Adam Pavlíček, jehož soupeř přehlédl figuru a Adam výhodu uplatnil.

Já jsem hrál bohužel mizerně. V zahájení jsem zahrál neopatrně. Pod vidinou útoku jsem zahrál „aktivně“ a přehlédl jsem, že přijdu o pěšce bez jakékoli kompenzace. Soupeř pak nehrál přesně, takže jsem získal pěšce zpět a i lepší postavení. Vedlo to ale do koncovky nestejnobarevných střelců, která byla remízová a soupeř mi i remízu nabízel. Já jsem to ještě chtěl zkusit, říkal jsem si, že to prohrát nelze a že by mohl soupeř udělat ještě nějakou chybu. V dalším průběhu partie jsem opět odmítl remízu opakováním tahů, ale to jsem neměl dělat, protože jsem tím umožnil soupeři vytvořit si dva spojené volné pěšce. Od té chvíle bylo o osudu partie rozhodnuto. Soupeřův střelec hlídal mého volného pěšce i mojí pěšcovou majoritu na dámském křídle, kdežto můj král nebyl schopen zabránit postupu soupeřových dvou pěšců, které podporoval jejich král i střelec. Otřesně, ale poučně zvoraná koncovka.

Vedli jsme 4:2 a dohrávaly se poslední dvě partie. Láďa měl kvalitu více, ale slabšího krále a jeho soupeř nepříjemnou dvojici střelců. Sebík stál lépe, měl krytého volného pěšce na „c3“, jeho soupeř měl zase prostorovou převahu na královském křídle. Objektivně to byla vyrovnaná pozice. Sebík i Láďa byli oba v časové tísni. Láďa udělal 40.tah, když měl na hodinách asi 16 vteřin a Sebík něco málo přes minutu. Když Láďa Nagy časovou tíseň ustál, nabídl mu jeho soupeř remízu. Rozhodnutí jsem nechal na Láďovi a ten rozumně upřednostnil tým a remízu přijal. Tím jsme měli zápas vyhraný.

Poslední dohrával Sebík Placer. Jeho soupeř se nechtěl smířit s remízou a snažil se rozhodnout útokem na královském křídle. Přitom si ale nešťastně umístil věž a mohl o ní přijít. To Sebík přehlédl a tak získal pouze kvalitu. A když jeho soupeř nevyužil poslední šanci partii ještě zdramatizovat, Sebík již nezaváhal a dovedl partii jistě k výhře. Konečný výsledek díky výbornému výkonu mladíků QCC České Budějovice „C“ – Spartak Soběslav 5½:2½.

 

2d8k_001.JPG2d8k_002.JPG2d8k_003.JPG2d8k_004.JPG2d8k_005.JPG2d8k_006.JPG2d8k_007.JPG2d8k_008.JPG2d8k_009.JPG2d8k_010.JPG2d8k_011.JPG2d8k_012.JPG2d8k_013.JPG2d8k_014.JPG2d8k_015.JPG2d8k_016.JPG2d8k_017.JPG2d8k_018.JPG2d8k_019.JPG


Nejbližší akce

KP družstev mladších žáků (03. říjen)

KP pořádá Šachová univerzita QCC ČB a hraje se v Českých Budějovicích. Podrobnosti včetně propozic naleznete [...]

podrobnosti

1divize 1kolo (03. říjen)

3divize 1kolo (10. říjen)

1.liga mládeže 1.-3.kolo (10. říjen - 11. říjen)

2divize 1kolo (18. říjen)

3.divize 2.kolo (24. říjen)

MČech mládeže U12-U16 (24. říjen - 31. říjen)

Mistrovství se hraje ve Vrchlabí.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK