Naši nejmladší v 3.divizi také bodovali

Dne 22.11. 2014 v 3. kole západní části 3. divize zajíždělo družstvo QCC I do Kaplice, kde se utkalo se Spartakem B. Po našem souboji z minulého roku, kdy jsme v Kaplici prohráli 4:1, nastoupili Kapličtí se třemi „loňskými“ hráči v sestavě a my se dvěma „pamětníky“. Minulý rok byli domácí překvapeni, jak mladý máme tým, letos už se nedivili.

 

 

 

 

Naše sestava byla následující: Michal Vokurka, Honzík Bauer, Sebík Placer, Martinka Šťastná a Manvel Asatryan. Utkání začalo v poklidu, pouze na 5. šachovnici se nechal Manvel zaskočit, když soupeřovu přechodnou oběť figury v zahájení vyřešil zbytečnou ztrátou pěšce a špatnou pozicí, kterou nedokázal zkonsolidovat a ztrácel další materiál.

Po hodině hry stojí Michal aktivně, Sebík poněkud stísněně, Honzík a Martinka vyrovnaně, Manvel je prohraný.

 

Ke konci druhé hodiny Michal obětuje kvalitu za pěšcový nástup. Honzík vyvinul lehké figury, ale obtížně pro ně hledá ideální postavení a po výměnách přichází o pěšce. Sebíkovi se podařilo vyměnit figury a věže, ale zůstává mu zablokovaný střelec proti jezdci soupeře, na šachovnici jsou ještě dámy. Martinka obsazuje těžkými figurami volný sloupec a následně 7. řadu, získává pěšce a její útok vypadá velmi nadějně. Manvel po dvou hodinách a velkých ztrátách vzdává marný boj - prohráváme 0-1.

 

Manvelovi se dnes nedařilo.

 

Po 2:30 hodinách hry Michal nezadržitelně postupuje pěšci, o jeho vítězství není pochyb. Honzík ztrácí druhého pěšce a jeho pozice nevypadá dobře.

Po třech hodinách hry Michal vítězí a srovnává na 1-1. Martinka trochu předčasně mění jeden pár věží a dámu a přechází do koncovky V+S proti V+J s pěšcem více. Sebíkovi se daří aktivizovat dámu, mění střelce za jezdce a v dámské koncovce se snaží někde soupeře nachytat. Honzík přechází do dámské koncovky s dvěma pěšci méně a snahou hledat naději v šachování soupeře.

 

Michal se zhostil role kapitána a získal pro tým bod.

 

Po 3:45 hodinách hry Honzík překvapivě vzdává, pozice je sice špatná, ale bojovník Honzík obvykle hraje až do matu nebo holých králů. Prohráváme 1-2. Martinky soupeř naštěstí umožňuje výměnu figur a v prohrané pěšcové koncovce vzdává - srovnáno na 2-2.

 

Rozhoduje Sebík v poslední partii - koncovka je remízová. Po 4 hodinách hry naznačuji Sebíkovi, že může nabídnout soupeři remis. Sebík se však na mne mračí a posunkuje, že chce vyhrát. Snaží se soupeře přelstít, přechází králem na druhé křídlo, ale soupeř nehodlá udělat chybu, drží pozici zablokovanou a je s půlkou spokojený. Na chodbě ke mně přišel soupeř Sebíka, že to je remis a co s tím. Tak se domluvíme, že nabídne remis on a uvidíme. Jak řekl, tak udělal - nabídl remis a Sebík bez velkého rozmýšlení přijal. Tak jsem mu nakonec naoko vyhuboval, že se nezeptal kapitána.

 

Sebík se snažil do poslední chvíle získat pro tým vítězství.

 

 

Konečný stav: Spartak Kaplice B – QCC České Budějovice I 2½:2½. Je to náš první bod a je naprosto zasloužený. Nechybělo mnoho a výsledek mohl být ještě lepší. Tak uvidíme příště.

 

 


Nejbližší akce

3.divize 8.kolo (01. únor)

1.divize 7.kolo (02. únor)

2.divize 8.kolo (1.kolo nadstavby) (09. únor)

3.divize 9.kolo (15. únor)

1.divize 8.kolo (16. únor)

Open QCC České Budějovice (20. únor - 27. únor)

Tradiční turnaj v praktickém šachu

podrobnosti

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) ? (23. únor)

Toto kolo budeme muset hrát v jiném termínu !!

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK