Body byly na dosah

V 1.kole 1.divize jsme sahali po bodech, nakonec jsme odešli poraženi tím nejtěsnějším rozdílem. Bohužel k tomu přispěla i má maličkost. Je to škoda, protože podle vývoje zápasu na šachovnicích jsme tahali v zápase za ten delší konec. Tak snad příště.

 

 

 

K prvnímu zápasu jsme vyrazili s celkem mladým týmem 3 dospělých a 5 mladíků. Hráli jsme se Spartakem Sezimovo Ústí, zápas se ale hrál v Plané nad Lužnicí. Jak už jsem uvedl v úvodníku, zápas se pro nás vyvíjel příznivě.

Já jsem hrál, takže mé postřehy nejsou zdaleka úplné a navíc možná i ne zcela přesné. V zahájení jsem si všiml, že asi po úvodních 6.-7.tazích mám totožné rozmístění figur s Láďou, ale naši soupeři hráli každý jinak. Hned v úvodu nezahrál dobře Matěj, musel si nechat sebrat bělopolného střelce a rozbít pěšcový kryt před vlastním králem.

Jako první dohrál Eda Nejdl, ale jeho výhru jsem nestačil postřehnout. Pak dohrál Jirka Punčochář, který si udělal příliš brzy rošádu a nedokázal odrazit silný útok soupeře. Takže 1:1.

Matěj se snažil hrát aktivně. Pavel udělal soupeři dvojpěšce na královském křídle, takže tam měl pěšce více a po zisku dalšího pěšce měl převahu pěšce i na dámském křídle. Teď zbývalo jen vyměnit těžké figury a přejít do vyhrané koncovky. Já jsem stál aktivně, útočil jsem na královském křídle a soupeř na dámském. Vypadalo to, že budu rychlejší a soupeř měl evidentně starosti. Ostatní pozice byly vyrovnané.

Pak došlo k rychlému ukončení dvou partií, obou v náš prospěch. Vyhrál Pavel Hess, prý pomohlo trochu štěstíčko, ale nezaznamenal jsem jak. Vyhrál také Sebík Placer, jehož soupeř přehlédl figuru a Sebík uplatnil převahu k výhře. Vedeme 3:1, Pavel má výhled na lepší koncovku, já soupeře tlačím (pomalu se dostává do časové tísně), Láďa prohrává o pěšce, ale pozice je zablokovaná a soupeř zatím nemá kudy prorazit a Matěj „čeří vodu“.

Pak ale Pavel Štěch chybuje a prohrává (taktika) a bohužel těsně před časovou kontrolou chybuji i já a nechávám soupeři zadarmo figuru. Neuvěřitelný kiks, stejně jako před týdnem v Písku. I tam jsem stál opticky velice pěkně, útočil jsem, ale když jsem o té partii přemýšlel zpětně, nabyl jsem dojmu, že jsem pozici příliš nerozuměl, zbytečně ji ostřil, místo toho, abych hrál trpělivě. Dnes to bylo úplně jiné, soupeře jsem přehrál, jenže pak jsem začal pozici „vylepšovat“, pod dojmem, že soupeři dojdou dobré tahy a místo toho jsem mu umožnil lépe zkonsolidovat jeho síly a můj útok neprorazil. Výhra tam někde musela být, ale co naplat. Abych v koncovce zabránil výměně dam, udělal jsem zbrklý tah králem a přišel o figuru. Asi spravedlivý trest za otálení. Poškodilo to ale družstvo.

Dohrával už jen Matěj Kaňka, který měl o dva pěšce méně, byl aktivní, ale jeho holý král rozhodl. Kdyby hrál Matěj zodpovědně hned od počátku partie, měl by s ním jeho soupeř problémy. Matěj partii prohrál. Láďa Nagy nakonec dostal povolení přijmout remízu, protože na výhru mohl pomýšlet jen jeho soupeř a Láďa v dané pozici neměl co hrát.

Konečný výsledek je pro nás trochu smutný Spartak Sezimovo Ústí – QCC České Budějovice „B“ 4½:3½. Na první bodový příděl si musíme ještě počkat a nebude to vůbec jednoduché.

 

1d1k_001.JPG1d1k_002.JPG1d1k_003.JPG1d1k_004.JPG1d1k_005.JPG1d1k_006.JPG1d1k_007.JPG1d1k_008.JPG1d1k_009.JPG1d1k_010.JPG1d1k_011.JPG1d1k_012.JPG1d1k_013.JPG1d1k_014.JPG1d1k_015.JPG1d1k_016.JPG1d1k_017.JPG


Nejbližší akce

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) (29. únor)

Zápas byl po dohodě kapitánů obou týmú přeložen na toto datum.

podrobnosti

1.divize 9.kolo (01. březen)

MČR mládeže v praktickém šachu U10 - U16 (07. březen - 14. březen)

Turnaje jednotlivců.

podrobnosti

3.divize 10.kolo (07. březen)

2.divize 10.kolo (3.kolo nadstavby) (15. březen)

4.Velká cena Jihočeského kraje (21. březen)

1.divize 10.kolo (22. březen)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK