Mládí na zkušenost nevyzrálo

K dalšímu zápasu 1.divize jsme nastoupili s velmi mladým týmem a na zkušeného soupeře jsme tentokrát nestačili a celkem jasně jsme prohráli. Mladíci ale získali další cenné zkušenosti, kvůli kterým dostávají v této soutěži příležitost.

 

 

 

Soupeř patrně pod vlivem našeho posledního úspěchu přijel se silným týmem a naše mladá sestava ho viditelně potěšila. Mně bylo celý týden docela bídně a v pátek se přidala i horečka, takže když jsem doma řekl, že jdu na šachy, tak jsem si to pěkně slíznul. Náhrada ale nebyla a tak jsem šel hrát. Domnívám se ale, že to můj výkon nijak zvlášť neovlivnilo. Neměl jsem ale ani energii se oholit (tak jsem hrál pěkně zarostlý), a proto jsem při zápase šetřil síly a moc se nezajímal o okolí. Také to bylo dáno tím, že jsem opět špatně rozehrál zahájení a pořád hledal způsob jak z toho vybruslit.

Zdálo se mi, že ostatní partie jsou celkem vyrovnané, ale blíže jsem je nezkoumal, bylo příliš brzy. Nejprve dohrál Manvel Asatryan, který prohrál. Pak remízoval Eda Nejdl. Jirka měl o kvalitu méně, Láďa získal pěšce. Sebík stál vyrovnaně a Matějovo soupeř podle mne při útoku přepjal strunu a Matěj stál na výhru. Pavel stál podle mne také dobře. Pak Láďa udělal ukvapený tah, stálo ho to figuru a hrál pak pozici se 3 spojenými pěšci proti střelci. Soupeř měl ale ve středu krytého volného pěšce a to jsem viděl jako problém. Chyboval i soupeř Pavla Hesse a Pavel nám připsal první bod v zápase, a jak se ukázalo dále i poslední. Partii prohrál Jirka Punčochář a po něm i Láďa Nagy.

Pak jsem opět „zaperlil“ já. Podařilo se mi vymanit se z tlaku soupeře a ještě získat pěšce. Bylo ta ale na úkor rošády a horší souhry figur. Byly vyměněny dámy a soupeř měl dvojice střelců. Nějak se mi nedařilo najít takové rozestavění figur, které by mě uspokojilo. V jednu chvíli jsem umožnil soupeři přechodně obětovat figuru, čehož soupeř nevyužil. To mně nepochopitelně ukolébalo a místo Kc2, které by této oběti zabránilo, jsem zcela nepochopitelně zahrál Kd2 a oběť byla pro soupeře ještě příznivější, než tah před tím. Soupeř tentokrát již nezaváhal a mně doslova zbyly oči pro pláč. Pořád nějak nemohu pochopit, že jsem zahrál takovou pitomost, když jsem to vše viděl. Přišel jsem tak o dva pěšce, partie se hrála celé 4 hodiny, ale v podstatě jsem již jen „čeřil vodu“. Jedinou zajímavostí partie bylo asi to, že soupeřův král ji skoro celou prostál na „g8“, tak můj král byl velký cestovatel a prošel celé dámské i královské křídlo.

Partii prohrál i Sebík Placer a nevím z jakého důvodu i Matěj Kaňka. Celkem jsme utrpěli zatím největší porážku v soutěži QCC České Budějovice „B“ – Slovan Jindřichův Hradec 1½:6½. Ty nejdůležitější zápasy nás ale teprve čekají.

 

IMG_0661.JPGIMG_0665.JPGIMG_0668.JPGIMG_0671.JPGIMG_0678.JPGIMG_0681.JPGIMG_0689.JPGIMG_0690a.JPGIMG_0692.JPGIMG_0698.JPGIMG_0699.JPGIMG_0708a.JPGIMG_0710.JPGIMG_0721a.JPG


Nejbližší akce

56.šachové Zaječice (02. červen - 03. červen)

Tradičí mezinárodní turnaj mládeže, který je současně Mistrovstvím ČR družstev starších žáků. Hrají 6- [...]

podrobnosti

KP mládeže v rapid šachu (09. červen)

Turnaj se uskuteční v Českých Budějovicích v kongresovém sále Střední polytechnické školy, Nerudova 59. Obě [...]

podrobnosti

Šachový festival České Budějovice (21. červen - 29. červen)

Podrobnosti o festivalu naleznete zde.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK