Třetidivizní víkend a další bod do tabulky

V sobotu 14.ledna nastoupily dva naše týmy v 3.divizi dospělých. Tentokrát jsme vsadili zcela na mladé složení týmů a i tak jeden z našich týmů bodoval. Je potěšující, že naši mladí již ztratili z dospělých respekt a jsou schopni s nimi často držet krok.

 

 

 

Tým „D“ zajížděl k zápasu do Týna nad Vltavou. Přes obavy cesta do Týna proběhla v pohodě. Jako vždy byli hosté na zápasu dříve než domácí, ale nakonec se začalo včas. Jako první dohrála Saša Žondecká, jejíž soupeř byl příliš galantní a nekladl velký odpor. Vedeme 1:0. Pak prohrál Davídek Bárta, který měl sice po zahájení pěšce více, ale nějak to nedopadlo. Více uvidíme po rozboru partie. Další dohrál Manvel Asatryan, který remízoval. Manvel tahal v partii za delší konec, pak ale zahrál nepřesně a soupeř remízoval věčným šachem.

Nejdéle se hrály zbývající dvě partie. Obě skončily remízou. O průběhu partie Beátky Havelkové bohužel nic nevíme. Jakub Šimon Šimůnek nehrál v zahájení optimálně, nicméně jeho soupeř to nedokázal využít. Pozice se ve střední hře vyrovnala a partie přešla do vyrovnané koncovky, přestože měl Jakub o pěšce více. V koncovce Jakub neopatrně manévroval svým jezdcem, nechal si ho svázat a přišel o něj. Naštěstí jeho soupeř v jasně vyhrané koncovce chyboval a nechal postavit Jakuba dámu a pak dal koncovku dáma + střelec + pěšci proti dámě a pěšcům za remízu. Jakub měl štěstí, věčný šach tam pravděpodobně nebyl, za průběh partie si ale půl bodu zasloužil. Konečný výsledek byl proto smírný ŠK Týn nad Vltavou „B“ – QCC České Budějovice „D“ 2½:2½.

Náš druhý tým „E“ zajížděl k zápasu do Křemže. Postavili jsme velice mladou sestavu, kde někteří slavili svoji premiéru. Tým hrál v sestavě Kája Švejda, Laura Čermáková, Fanda Postl, David Smola a Jakub Smola. Naši mladí na své zkušené soupeře nestačili a všechny partie jsme prohráli. Získané zkušenosti jsou ale k nezaplacení a zúročíme je, až si rozebereme odehrané partie. Konečný výsledek zápasu byl Blanský les – QCC České Budějovice „E“ 5:0.

 

3d5k_001.jpg3d5k_002.jpg3d5k_003.jpg3d5k_004.jpg3d5k_005.jpg3d5k_006.jpg3d5k_007.jpg3d5k_008.jpg3d5k_009.jpg3d5k_010.jpg


Nejbližší akce

3.divize 2.kolo (19. říjen)

1.divize 1.kolo (20. říjen)

MČech mládeže U12 - U16 (26. říjen - 02. listopad)

hraje se v Příchovicích u Kořenova

podrobnosti

2.divize 2.kolo (03. listopad)

Polofinále MČR dorostenců a juniorů H18 - H20 (09. listopad - 16. listopad)

hraje se v Špindlerově Mlýně

podrobnosti

3.divize 3.kolo (09. listopad)

1.divize 2.kolo ? (10. listopad)

Tento zápas si budeme kvůli Polofinále MČR dorostenců a juniorů překládat na jiný termín.

podrobnosti

MČech mládeže U8 - U10 (13. listopad - 17. listopad)

hraje se v Mostě

podrobnosti

2.divize 3.kolo (17. listopad)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK