Rozloučení s 2.divizí výraznou výhrou

Dlouhodobé soutěže družstev dospělých se pomalu chýlí ke konci. S 2.divizí jsme se rozloučili parádním výsledkem, který nás nakonec posunul na 1.místo ve skupině bojující o udržení v soutěži. Tím jsme prokázali, že do této soutěže náš mladý tým patří.

 

 

 

Pro mne to nebyl příliš vydařený zápas, protože mne v pátek přepadl nějaký bacil. Začalo mne škrábat v krku, brala mne zimnice, začala se mi spouštět rýma, bolet hlava a přidala se i teplota. Proto jsem neměl dostatek energie sledovat, co se dělo kolem mne. Členové našeho týmu mi ale situaci docela zjednodušili, protože jeden za druhým vyhrávali své partie, aniž jsem to stihl sledovat.

Já jsem chtěl partii také rychle ukončit, proto jsem zvolil gambit. Problém byl ale v tom, že ho soupeř znal a já místo aktivní hry jsem zvolil spíše hru „na jistotu“ (nějak mi nešlo počítat). To bylo sice pohodlné, ale vedlo to k tomu, že jsem za obětovaného pěšce nic neměl a místo tlaku na soupeře jsem musel začít bojovat za vyrovnání.

Jako první skončil skoro již tradičně Eda Nejdl, na kterého zkusil jeho soupeř na radu svých kamarádů (jak mi po zápase řekli) ostrou hru, ale tím kápli přesně do Edovy noty. Eda svého soupeře nešetřil a partii rychle ukončil. Rychle vyhrál také Matěj Kaňka, ale nebylo to bez „ztráty kytičky“. Dle tvrzení Matěje mohl v partii někde ztratit figuru. Uvidíme při rozboru. Velice dobře si vedli i Adam Pavlíček a na poslední chvíli povolaný Manvel Asatryan. Všiml jsem si, že Adam vedl o figuru, na pozici Manvela si nevzpomínám, byl na mne příliš rychlý. Také jsem nezaznamenal, jak vyhrál Milan Boukal. Registroval jsem pouze to, že asi po 2 hodinách jsme vedli už 5:0.

Sebík hrál koncovku s dvěma věžemi a lehkou figurou při uzavřené pozici, to mohlo dopadnout ještě všelijak. Měl ale pokyn hrát, protože zápas byl už rozhodnutý. Láďovi obětoval soupeř v zahájení střelce na „f7“, zkazil mu tím rošádu a hlavně dostal mimo hru Láďovu věž na „h8“. Láďa pak nějak přišel o kvalitu, takže hrál pozici se dvěma figurami proti věži a dvěma pěšcům. Šlo ale o uzavřenou pozici, protože na šachovnici byly ještě dámy, věže, další figury a pěšci. Láďova pozice byla hodně pasivní a nakonec postavil pevnost a pouze tahal králem, alespoň tak se domnívám.

Já jsem měl veliké problémy s mojí partií. Místo rychlého konce jsem se trápil čím dále tím více. Přišel jsem o dalšího pěšce a nevypadalo to nijak růžově. Dostal jsem se také do časové tísně (asi 5 minut na 14 tahů), což ve chvíli, kdy vám to nemyslí, není nic moc. Abych získal nějaký čas, začal jsem napadat soupeřovu dámu a ten se tomu mohl vyhnout, kdyby jí ustoupil až na „b8“. Odchod dámy z aktivní pozice se ale mému soupeři nezdál a tak mi po opakování tahů nabídl remízu, kterou jsem samozřejmě s úlevou přijal. Svoji pevnost udržel i Láďa Nagy a jako poslední dohrával Sebík Placer. Ten si vedl velice dobře, svého zkušeného soupeře přehrál a zcela zaslouženě získal další bod.

Náš poslední zápas v 2.divizi skončil nad očekávání dobře, vlastně až na mně si vedli ostatní výborně: QCC České Budějovice „C“ – ŠK Týn nad Vltavou 7:1. Pohled do závěrečné tabulky je příjemný.

 

IMG_4662.JPGIMG_4665.JPGIMG_4669.JPGIMG_4674.JPGIMG_4678.JPGIMG_4687.JPGIMG_4689.JPGIMG_4696.JPGIMG_4700.JPGIMG_4704.JPGIMG_4705.JPG

 


Nejbližší akce

Open QCC České Budějovice (20. únor - 27. únor)

Tradiční turnaj v praktickém šachu

podrobnosti

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) (29. únor)

Zápas byl po dohodě kapitánů obou týmú přeložen na toto datum.

podrobnosti

1.divize 9.kolo (01. březen)

MČR mládeže v praktickém šachu U10 - U16 (07. březen - 14. březen)

Turnaje jednotlivců.

podrobnosti

3.divize 10.kolo (07. březen)

2.divize 10.kolo (3.kolo nadstavby) (15. březen)

4.Velká cena Jihočeského kraje (21. březen)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK