Drtivá výhra v 2.divizi

V neděli 18.listopadu nás čekal důležitý zápas proti doposud neporaženými týmu z Jindřichova Hradce, který by stejně jako my rád postoupil do finálové skupiny. V tomto případě by se náš vzájemný zápas započítával i ve finálové skupině, bylo tedy hned nadvakrát o co hrát.

 

 

 

Já jsem byl v pátek a v sobotu na školení rozhodčích v Hradci Králové a v sobotu odpoledne mně domů z Hradce Králové vzal pan Placer, který se Sebíkem vracel z polofinále MČR ze Špindlerova Mlýna. Nechtěl jsem opakovat chybu z předchozího týdne, tak jsem zcela vypustil šachovou přípravu a šel jsem brzy spát. Byl jsem dost unaven, takže jsem bez problémů usnul.

Soupeř nám přichystal pro nás příjemné překvapení, když přijel bez svých prvních čtyř hráčů. Možná ho ukolébala vysoká vítězství v předešlých dvou kolech. V žádném případě jsme ale soupeře nepodcenili. První bod nám přinesl Kája Švejda, který byl k zápasu nominován za odměnu za svůj výborný výkon v 3.divizi minulý týden proti Royalu.

Jako druhý vyhrál překvapivě Sebík Placer. Ten získal ve střední hře kvalitu a jistě ji uplatnil k výhře. Překvapivě říkám proto, že v uplynulých třech týdnech odehrál Sebík 19 těžkých partií (mistrovství Čech do 16 let, 2.divize, polofinále MČR juniorů – a pouhé dvě prohry !!) a měl plné právo být nejvíce unaven. Přesto hrál opět výborně a přesvědčivě vyhrál.

Další vyhrál Zdeněk Chval ml., jehož soupeř takticky pochybil ve střední hře, ztratil centrálního pěšce, v dalších zápletkách figuru a Zdeněk neměl problém s realizací převahy. Další výhru připsal Matěj Kaňka, který získal ve střední hře krásného volného krytého pěšce, jeho soupeř měl stísněnou pozici a Matěj ho přesvědčivě přehrál. Další bod zajistil Adam Pavlíček, který měl dlouho vyrovnanou pozici, posléze se domnívám i vyrovnanou věžovou koncovku. Jeho soupeř mu ale umožnil přejít do vyhrané pěšcové koncovky a Adam nezaváhal.

Vedli jsme již 5:0, zápas byl rozhodnut, dohrával jsem již jen já, Eda a Láďa. Já po zkušenosti z předchozího týdne jsem se věnoval především své partii, takže můj komentář k ostatním partiím je poněkud povrchní. Mně se podařilo vyjít ze zahájení s přibližně rovnou hrou, snažil jsem se o aktivitu. Při manévrování ve střední hře táhl soupeř nepřesně věží a v konečném důsledku ho to stálo kvalitu. Na chvíli pak převzal iniciativu a musel jsem se bránit, ale ustál jsem to a výhodu kvality uplatnil k výhře. Pak už jsem měl čas věnovat se zbylým partiím

Eda Nejdl měl celou věž více, měl ale zcela odkrytého krále a soupeřova dáma a věž osnovaly škaredé matové hrozby. Vůbec se mi to nelíbilo. Eda v průběhu partie vedl o figuru, ale pak nějak dopustil, aby soupeř obětoval další materiál a získal nebezpečnou protihru. Edův soupeř nakonec uspěl, takže jsme zaznamenali první prohru. Poslední dohrával Láďa Nagy, který měl v částečně zablokované pozici zjevně prostorovou výhodu, jeho figury měly skvělou souhru, jeho věž působila v soupeřově týlu a bylo zjevné, že soupeř dlouho takovou pozici neudrží. Láďa nikam nepospíchal a přesnou hrou soupeřovu pozici zcela rozvrátil a ten musel kapitulovat. Nakonec nečekaně krutý, ale zcela zasloužený výsledek QCC České Budějovice C- Slovan Jindřichův Hradec B 7:1.

2d3k_001.jpg2d3k_002.jpg2d3k_003.jpg2d3k_004.jpg2d3k_005.jpg2d3k_006.jpg2d3k_007.jpg2d3k_008.jpg2d3k_009.jpg2d3k_010.jpg2d3k_011.jpg2d3k_012.jpg2d3k_013.jpg2d3k_014.jpg2d3k_015.jpg2d3k_016.jpg2d3k_017.jpg2d3k_018.jpg2d3k_019.jpg2d3k_020.jpg

 


Nejbližší akce

1.liga mládeže 3.kolo - odložené (01. říjen)

Jedeme do Tábora.

3.kolo: So 1.10.2022 v 10:00: ŠACHklub Tábor - QCC ČB

podrobnosti

1.kolo 1.divize (09. říjen)

Soupeře budeme znát až po losovací schůzi

podrobnosti

Turnaj mládeže Bad Leonfelden (15. říjen)

Turnaj pro mládež v kategoriích U8, U10, U12 a U14 v Rakousku. Podrobné informace včetně propozic naleznete zde:

podrobnosti

3.divize 1.kolo (15. říjen)

Soupeři budou známí až po losovací schůzi.

podrobnosti

2.liga 1.kolo (16. říjen)

A tým hraje doma s ŠK Líně Plzeň B a B tým jede do Prahy na Unichess.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK