V 1.lize mládeže na 50%

V dalším dvojkole 1.ligy mládeže v sobotu 8.prosince jsme hráli s týmy Plzně. Jeden zápas jsme prohráli a druhý vyhráli. Stručný popis obou utkání zaznamenal Zdeněk Chval st., který na náš tým dohlížel, za což mu děkujeme.

 

 

 

Do hrací místnosti v Plzni jsme dorazili s vice jak půlhodinovým předstihem. Panu Havelkovi jménem všech zúčastněných moc děkuji za bezpečný odvoz tam i zpět (navíc i s rozvozem po ČB).

V prvním utkání jsme hráli s vedoucím týmem soutěže ŠK 64 Plzeň. Bohužel favorit potvrdil své kvality, od začátku jsme tahali za kratší konec. Brzy jsme totiž prohrávali 0:2, když David Smola přehlédl dvojí úder a ztratil figuru a Sebík Placer dostal po povedené kombinaci soupeře mat. Pak se vývoj utkání uklidnil, ale vyhrát své partie dokázali pouze Zdenda Chval a Beátka Havelková. Láďa Nagy a Kája Švejda měli skoro do poslední chvíle naděje na remízy, které by znamenaly dělbu bodů i v celém utkání, ale Láďa pod tlakem udělal chybu v časové tísni a Kája neudržel náročnou koncovku jezdce proti střelci. Prohráli jsme tedy: QCC České Budějovice  - ŠK Plzeň 2:4.

Druhé utkání s Petřín Plzeň nezačalo nejlépe, protože Beátka ztratila hned v zahájení kvalitu, Zdenda se dostal do neperspektivní pozice se znehodnocenou pěšcovou strukturou na dámském křídle. Láďa byl pod tlakem, jen Kája od začátku partie soupeře postupně přehrával. Povedenou partii zahrál David Smola. Po nestandardně sehraném zahájení soupeře strategicky jasně přehrál a zaslouženě zvítězil. Svou partii otočila i Beátka Havelková, která získala několik pěšců a poté celou věž. Když se podobný obrat povedl i Zdendovi Chvalovi, vedli jsme 3:0 a zápas byl v podstatě rozhodnut. Brzy poté totiž po skvělém strategickém výkonu vyhrál i Kája Švejda. Jedinou půlku dovolil soupeři jen Láďa Nagy, jenž byl celou partii v defenzívě, ale zdatně se bránil. Poslední končil Sebík Placer v nejdramatičtější partii zápasu. Partie dospěla do pozice, kdy Sebíkovi pěšci královského křídla postoupili až na g7 a f6. Tím ale jeho král neměl žádné pěšcové krytí a soupeř měl zřejmě možnost v jednu chvíli partii zremizovat. Svou možnost však propásl a Sebík přesnou hrou, kdy několik tahů provedl se 2-3 sekundami na hodinách, dovedl do vítězného konce. Obdivuhodně chladnokrevný výkon potvrdil naši výhru: QCC České Budějovice – Petřín Plzeň 5½:½.

 

LM_001.JPGLM_002.JPGLM_003.JPGLM_004.JPGLM_005.JPGLM_006.JPGLM_007.jpgLM_008.jpgLM_009.jpgLM_010.jpgLM_011.jpgLM_012.jpg


Nejbližší akce

Krajské kolo Přeboru škol 2020 (19. únor)

Krajské kolo Přeboru škol v roce 2020 pořádá opět naše šachová univerzita. Turnaj se uskuteční ve středu 19 [...]

podrobnosti

Open QCC České Budějovice (20. únor - 27. únor)

Tradiční turnaj v praktickém šachu

podrobnosti

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) (29. únor)

Zápas byl po dohodě kapitánů obou týmú přeložen na toto datum.

podrobnosti

1.divize 9.kolo (01. březen)

MČR mládeže v praktickém šachu U10 - U16 (07. březen - 14. březen)

Turnaje jednotlivců.

podrobnosti

3.divize 10.kolo (07. březen)

2.divize 10.kolo (3.kolo nadstavby) (15. březen)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK