"Mladé pušky" v 2.divizi

Závěrečné kolo základní části 2.divize již nemohlo nic změnit na tom, že postupujeme do finálové skupiny „bez ztráty kytičky“. Proto jsme do posledního zápasu nominovali „mladé pušky“ a byli zvědaví, jak se s tím mládežníci vyrovnají.

 

 

 

 

Po výpadku bratří Smolových nás musel zase zachraňovat pan Havelka (pokolikáté už !!), ale jinak byla sestava podle našich představ. O zápase nemám žádné podrobnější informace (ani jsem zatím neviděl žádnou z odehraných partií), tak se omezím na statistiku dle výsledkové listiny.

Dle doložených fotografií skončily nejdříve partie na 6. a 7.šachovnici. Prohrál Fanda Postl, ale co se přihodilo nevím. Remízoval Hugo Tůma. U Huga se dalo předpokládat, že se jeho partie opět zvrhla v dostihy. Měl ale hezkou soupeřku a tak ji možná chtěl někam pozvat, zatímco ostatní ještě hráli.

Dařilo se nám na předních šachovnicích, což je příjemné zjištění. Vyhráli Zdeněk Chval, Kája Švejda a Beátka Havelková. Remízovala Danielka Nagyová. Přední šachovnice tedy rozhodly o konečném výsledku. Prohrála Laura Čermáková, ale to se dalo čekat, protože její soupeřka na rozdíl od Laury objíždí turnaje a tak se zkušenost patrně projevila. Rozhodující půlku připsal pan Stanislav Havelka a proto si tým připsal cennou výhru
TJ Slovan Jindřichův Hradec „C“ – QCC České Budějovice „C“ 3½:4½.

„Mladé pušky“ se tedy osvědčily, tak doufáme, že je to povzbudí k další práci. Uspět v 2.divizi není zase tak jednoduché, přece jenom je to 2.nejvyšší krajská soutěž dospělých. Potkáte se tam se zkušenými šachisty nebo s talentovanou mládeží. V současné době se rýsuje možnost, že v příští sezóně budeme mít dva týmy v 2.divizi a tak by se na to měli naši mládežníci náležitě připravit. Trénink dvakrát týdně a práce doma je v tomto případě minimální nutnou podmínkou. V šachu se stejně jako v životě prosadí jen ti, kteří si srovnají priority v hlavě a vyvinou pak potřebné úsilí k získání potřebných dovedností.

 

2d7k_001.jpg2d7k_002.jpg2d7k_003.jpg2d7k_004.jpg2d7k_005.jpg2d7k_006.jpg


Nejbližší akce

2.divize 7.kolo (26. leden)

3.divize 8.kolo (01. únor)

1.divize 7.kolo (02. únor)

2.divize 8.kolo (1.kolo nadstavby) (09. únor)

3.divize 9.kolo (15. únor)

1.divize 8.kolo (16. únor)

Open QCC České Budějovice (20. únor - 27. únor)

Tradiční turnaj v praktickém šachu

podrobnosti

2.divize 9.kolo (2.kolo nadstavby) ? (23. únor)

Toto kolo budeme muset hrát v jiném termínu !!

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK