"Mladé pušky" v 2.divizi

Závěrečné kolo základní části 2.divize již nemohlo nic změnit na tom, že postupujeme do finálové skupiny „bez ztráty kytičky“. Proto jsme do posledního zápasu nominovali „mladé pušky“ a byli zvědaví, jak se s tím mládežníci vyrovnají.

 

 

 

 

Po výpadku bratří Smolových nás musel zase zachraňovat pan Havelka (pokolikáté už !!), ale jinak byla sestava podle našich představ. O zápase nemám žádné podrobnější informace (ani jsem zatím neviděl žádnou z odehraných partií), tak se omezím na statistiku dle výsledkové listiny.

Dle doložených fotografií skončily nejdříve partie na 6. a 7.šachovnici. Prohrál Fanda Postl, ale co se přihodilo nevím. Remízoval Hugo Tůma. U Huga se dalo předpokládat, že se jeho partie opět zvrhla v dostihy. Měl ale hezkou soupeřku a tak ji možná chtěl někam pozvat, zatímco ostatní ještě hráli.

Dařilo se nám na předních šachovnicích, což je příjemné zjištění. Vyhráli Zdeněk Chval, Kája Švejda a Beátka Havelková. Remízovala Danielka Nagyová. Přední šachovnice tedy rozhodly o konečném výsledku. Prohrála Laura Čermáková, ale to se dalo čekat, protože její soupeřka na rozdíl od Laury objíždí turnaje a tak se zkušenost patrně projevila. Rozhodující půlku připsal pan Stanislav Havelka a proto si tým připsal cennou výhru
TJ Slovan Jindřichův Hradec „C“ – QCC České Budějovice „C“ 3½:4½.

„Mladé pušky“ se tedy osvědčily, tak doufáme, že je to povzbudí k další práci. Uspět v 2.divizi není zase tak jednoduché, přece jenom je to 2.nejvyšší krajská soutěž dospělých. Potkáte se tam se zkušenými šachisty nebo s talentovanou mládeží. V současné době se rýsuje možnost, že v příští sezóně budeme mít dva týmy v 2.divizi a tak by se na to měli naši mládežníci náležitě připravit. Trénink dvakrát týdně a práce doma je v tomto případě minimální nutnou podmínkou. V šachu se stejně jako v životě prosadí jen ti, kteří si srovnají priority v hlavě a vyvinou pak potřebné úsilí k získání potřebných dovedností.

 

2d7k_001.jpg2d7k_002.jpg2d7k_003.jpg2d7k_004.jpg2d7k_005.jpg2d7k_006.jpg