Další derby v 3.divizi dospělých

V sobotu 7.prosince proběhlo 5.kolo 3.divize dospělých shodně s 1.ligou mládeže. V celé ČR platí, že když se hrají vrcholné soutěže mládeže, tak se nekonají soutěže dospělých, avšak v Jihočeském kraji to chodí jinak.

 

 

 

 

Díky nemocem a střetu s 1.ligou mládeže byly naše týmy oslabeny, na druhou stranu dostali příležitost zahrát si v soutěži dospělých další naši svěřenci. V tomto kole bylo na pořadu další klubové derby mezi týmy F a H. „Domácí“ tým budu opět značit červeně a „hosty“ černě. Hodně bezstarostně rozehrál svojí partii Nazar Dumyshynets a tak umožnil snadnou výhru panu Martinovi Nejdlovi v jeho premiéře, když ten musel na poslední chvíli nastoupit místo svého indisponovaného syna Honzíka.

Jakub William Bruce porazil Terezku Nejdlovou, když uplatnil své značně větší zkušenosti. V souboji nováčků uspěl Matěj Schöberl proti Kájovi Turkovi. Velice dobře si vedl Petr Pešek, který dokázal přehrát zkušenějšího Jana Krále. Ve střední hře získal Petr materiál, pak převedl partii do vyhrané koncovky a tu dokázal vyhrát. Často se stává, že začínající žáci nedokáží dotáhnout značně lepší koncovku či partii do vyhraného konce, avšak Petr s tím neměl problém.

Zápas byl rozhodnut, domácí vedli 3:1. Hodně dlouho se ještě hrála partie na 1.šachovnici. Zde hrál Honza Smola vyrovnanou partii s panem Pavlem Olšanem. Ve střední hře Honza chyboval, unáhleně postoupil pěšcem a přišel o něj. Partie přešla do značně lepší věžové koncovky pro pana Olšana. Ten přinutil Honzu vyměnit věže a získal tak vyhranou pěšcovou koncovku. V té ale nehrál přesně a umožnil tak Honzovi dosáhnout na remízu, přestože mu Honza ještě jednou nabídl výhru v partii. Výsledek derby zněl QCC České Budějovice F – QCC České Budějovice H 3½:1½.

Další dva naše týmy hrály venku. Oslabený tým E nestačil na zkušenějšího soupeře v Písku. ŠACHklub Písek C – QCC České Budějovice 4½:½. Zato G-tým zabojoval a uhrál v Kaplici cennou remízu Spartak Kaplice B – QCC České Budějovice G 2½:2½. Podrobnosti o těchto zápasech nám možná sdělí kapitáni týmů.

 

3d5k2_001.jpg3d5k2_002.jpg3d5k2_003.jpg3d5k2_004.jpg3d5k2_005.jpg3d5k2_006.jpg


Nejbližší akce

3.divize 3.kolo - odloženo (31. říjen)

1divize 2kolo - odloženo (01. listopad)

1Velká cena Jihočeského kraje (07. listopad)

2divize 2kolo (08. listopad)

Polofinále MČR juniorů a dorostenců (13. listopad - 21. listopad)

Hraje se v Špindlerově Mlýně

podrobnosti

Mistrovství Čech mládeže U8-U10 (13. listopad - 17. listopad)

Hraje se v Mostu

podrobnosti

3divize 4kolo (14. listopad)

1divize 3kolo (15. listopad)

2divize 3kolo (22. listopad)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK