První výhra v 1.divizi

V neděli 8.prosince jsme nastoupili k dalšímu zápasu v 1.divizi. Byl pro nás velice důležitý, protože po dvou úvodních porážkách jsme potřebovali v zápase bodovat. Sestavu se podařilo dát dohromady dobrou, a tak jsme věřili v úspěch. A ten se nakonec dostavil.

 

 

 

Já jsem to měl trochu komplikované, protože když jsem odjížděl na zápas, tak nám přivezli domů novou sedačku, takže jsem měl být spíše doma a montovat nábytek. Proto mi přišla vhod nabídka kapitána domácích, se kterým jsem se měl utkat, že to dáme za remis a necháme mládež, ať si to mezi sebou vyřídí.

Já jsem pak odjel ze zápasu dříve pracovat domů. Do té doby vypadal zápas takto. Láďa měl opticky vyrovnanou pozici. Na šachovnici byly už jen těžké figury a Láďa měl volného c-pěšce, jeho soupeř zase o pěšce více v centru. Sebík stál aktivněji, Fanda měl rovnou pozici a Eda se do svého soupeře zakousl. Zrovna dvakrát se mi nezdály pozice Jirka a Matěje. Pořádná divočina to byla u Zdeňka.

Než jsem odjel, tak se některé partie vyjasnily. Vyhrál Láďa Nagy, který postoupil svým pěšcem až na 2.řadu. Využil pak motivu slabé poslední řady, když si jeho soupeř nestihl udělat únikové okénko pro svého krále a obětí své dámy za soupeřovu věž postavil svého soupeře před neřešitelný problém. Ten musel partii ihned vzdát. Jasno bylo také na 2.šachovnici, kde stál Sebík Placer jasně pozičně na výhru. Hrála se již koncovka bez dam a bez jednoho páru věží. Sebík měl daleko lepší souhru figur, čemuž přálo i rozmístění jeho pěšců. Také měl aktivního krále a vnikl svojí věží do soupeřova tábora. Ten byl velice stísněn, prohrával také o pěšce a v době mého odchodu ztrácel dalšího. Tuto partii dotáhl Sebík k výhře.

K výhře spěla i partie Edy Nejdla. Ten měl v koncovce věže a střelce proti věži a střelci o dva pěšce více. Měl sice na každém křídle dvojpěšce, což situaci trochu komplikovalo, ale Eda si s tím poradil a partii vyhrál. Velice zajímavou partii hrál Zdeněk. Jeho soupeř se do něj pustil bez bázně a hany, a opticky byly „Zdeňkovy dny v partii sečteny“. Všechny čtyři lehké figury soupeře zle dotíraly na Zdeňkova krále a ten musel velice přesně vážit své tahy. Zdeňkův soupeř ale zapomněl na jednu základní poučku z otevřených her, a to že než začnu útočit na soupeřova krále, mám zafixovat pozici v centru nebo se postarat o svého krále.

Zdeněk si v partii ulevil tím, že vyměnil dva páry lehkých figur, což je ku prospěchu bránící se straně, která má méně prostoru. Když pak dal soupeř Zdeňkovi vidličku na jeho dámu a věž, vyrazil Zdeněk do protiútoku proti jeho nechráněnému králi, navíc uvízlému v centru, a karta v partii se obrátila. Fanda stál stále vyrovnaně, Jirka se dostal z potíží ze začátku partie a jen Matějova pozice se mi moc nezdála. Při mém odchodu jsem to viděl na alespoň 5 bodů pro nás.

Jak jsem čekal, tak Zdeněk Chval st. svojí partii vyhrál. Své partie vyhráli i Jirka Punčochář a nakonec i Matěj Kaňka, jehož soupeřka mu přenechala iniciativu v partii a doplatila na to. Remízoval Fanda Bostl a tak se zrodila nečekaně vysoká výhra VŠTE České Budějovice – QCC České Budějovice B 1:7.

 

1d4k_001.JPG1d4k_002.JPG1d4k_003.JPG1d4k_004.JPG1d4k_005.JPG1d4k_006.JPG1d4k_007.JPG


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK