V 7.kole 3.divize jsme cestovali

Shodně s 1.ligou mládeže proběhlo v sobotu 18.ledna 7.kolo 3.divize. Vzhledem k vypuknuvší chřipkové epidemii a 1.lize mládeže bylo malým zázrakem, že se nám podařilo dát dohromady sestavy všech našich čtyř týmů.

 

 

 

 

Naše uspokojení bylo ale předčasné, protože jak jsem již uvedl v reportáži o 1.lize, ráno v sobotu přišla informace, že Zdeněk Chval má horečky (v pátek večer byl ještě v pořádku), proto jsme museli urychleně stáhnout z sestavy F-týmu 3.divize Davida Smolu a tým musel odjet k zápasu jen o čtyřech. Všechny naše týmy hrály venku, tedy na půdě soupeřů.

Náš F-tým proto odjel k zápasu do Písku velmi oslaben a Petr Pešek, Matěj Schöberla, Jakub William Bruce a Nazar Dumyshynets na své o mnoho zkušenější soupeře nestačili a prohráli ŠACHklub Písek C – QCC České Budějovice F 5:0.

E-tým cestoval do Kaplice. Díky obětavosti rodiny Břešťáků, která zrušila svůj program, nejel tým ve třech. První partie skončila asi po hodině, když prohrál Pavlík Břešťák. O čtvrt hodiny déle vzdoroval Adam Labik, který také prohrál. Pan Pavel Břešťák dosáhl remízy po necelých dvou hodinách. Laura Čermáková kapitulovala po dvou hodinách hry. Nejdéle hrál Alexandr Gregor, který po více než dvou hodinách hry remízoval. Výsledek zápasu byl Spartak Kaplice B – QCC České Budějovice E 4:1.

G-tým pro změnu cestoval do Prachatic. Několik postřehů zaslal kapitán týmu pan Stanislav Havelka. I když se teplota pohybovala okolo nuly a po ránu to v Budějovicích místy klouzalo, cesta už proběhla bez problémů. Jak je vidět na fotografiích, prostorná a útulná hrací místnost nemá chybu. Přímo před budovou je parkoviště. My jsme nastoupili v sestavě Beáta Havelková, Matěj Bajgar, Matyáš Melkes, Vítek Předota a Vojta Scheichl. Nejmladší účastník Vojta vydržel bojovat zase o něco déle než minule a podařilo se mu nedohrát jako první. Jako poslední dohrávala tradičně Beátka. Na soupeře jsme těsně nestačili, Tatran Prachatice B : QCC České Budějovice G 3:2. Za náš tým bodovali Beátka a Vítek.

H-tým cestoval značně oslaben do Strakonic. Dobře si vedl na 1.šachovnici pan Pavel Olšan, který v závěrečné pěšcové koncovce remízoval. Pan Roman Klimeš si odkryl postavení svého krále a jeho soupeř toho náležitě využil. Naši nejméně zkušení Kája Turek, Honzík Nejdl a Terezka Nejdlová na své soupeře ještě nestačili. Zápas skončil ČZ Strakonice D – QCC České Budějovice H 4½:½.

Toto kolo bylo opravdu náročné. Jednak jsme cestovali po celém kraji (Písek, Kaplice, Strakonice, Prachatice), jednak byla kolize s 1.ligou mládeže, kde startují naši přední mladí šachisté a pak nás zasáhla chřipková epidemie. Proto děkujeme všem rodičům i našim svěřencům, kteří k zápasům nastoupili nebo byli s dětmi jako doprovod.

 

3d7k_001.jpg3d7k_002.jpg3d7k_003.jpg3d7k_004.jpg3divizePrachatice_1.jpg3divizePrachatice_2.jpg3divizePrachatice_3.jpg3divizePrachatice_4.jpg3divizePrachatice_5.jpg3divizePrachatice_6.jpg3divizePrachatice_7.jpg3divizePrachatice_8.jpg