Zahájila i 3.divize

V sobotu 16.10. se rozběhla i 3.divize, kde máme dva týmy. Domácí prostředí nám v této soutěži poskytuje Gymnázium Jírovcova. Tuto sobotu jsme měli hrát oba zápasy 1.kola doma, ale soupeři z Prachatice se nám omluvili, tak se hrál pouze jeden zápas.

 

 

 

Nejdříve jsme díky pomoci pana Havelky navezli do gymnázia šachový materiál, který jsme odtud odvezli při šachovém festivalu v červenci. Nastoupili jsme oslabeni o Beátu, která hrála Mistrovství Evropy v hybridním šachu. Na 1.šachovnici nastoupil Hugo Tůma. Ten rozehrál partii docela dobře. Na šachovnici byla zajímavá pozice s králi na opačných stranách. Proto bylo zapotřebí hrát obezřetně.

Hugo zvolil ke své škodě špatný plán. Místo hry proti soupeřovo králi (h4-h5, Jh4-g6 po předchozím zabezpečení pěšce na „e5“) vzal notně otráveného pěšce na „a6“, čímž otevřel sloupec na svého krále. Soupeř mu střelce svázal s dámou (stála na „a3“) tahem Va8. Hugo se patrně domníval, že se z této situace dostane tahem Dd3, kterým napadal soupeřova jezdce na „d7“. Avšak přehlédl, že mu soupeř může vzít jeho pěšce „e5“ tahem Jd7xe5 a po Jf3xe5 (vynuceno, protože visela dáma na „d3“) si dobere střelce na „a6“. Hugo touto pochybnou operací otevřel sloupec na svého krále a ztratil důležitého centrálního pěšce. Já jsem se musel vzdálit po tahu Da3-d3 tak nevím, jak to ve skutečnosti probíhalo, ale předpokládám, že to Hugův soupeř viděl. Hugo svojí partii prohrál.

Na 2.šachovnici hrál Vítek Předota. Vítek hned na počátku partie někde ztratil figuru za pěšce. V průběhu partie pak získal dalšího pěšce. Když jsem odcházel, došlo k hromadné výměně figur i řady pěšců. Na šachovnici již zbývaly jen těžké figury a soupeřův střelec navíc. Vítek to ale nějak zvládl a partie skončila remízou.

Na 3.šachovnici nastoupil pan Roman Klimeš. Ten ve střední hře špatně propočítal výměnu a ztratil figuru. Materiální výhodu dokázal jeho soupeř realizovat. Pan Stanislav Havelka měl za mé přítomnosti uzavřenou pozici. Jeho partie dospěla po vyrovnaném průběhu do remízového přístavu. Poslední dohrával Jakub William Bruce. Jakub nerozehrál partii špatně, dobře si vyvinul figurky, jediným kazem na kráse bylo, že dlouho otálel s rošádou. V průběhu partie stál Jakub lépe a kdyby měl krále v bezpečí mohl získat i materiální výhodu. Bohužel si nedal pozor a doplatil na jednoduchou taktiku, při které ztratil materiál. Konečný výsledek QCC České Budějovice F – ČZ Strakonice C 1:4.

3d1_001.jpg3d1_002.jpg3d1_003.jpg3d1_004.jpg3d1_005.jpg3d1_006.jpg3d1_007.jpg3d1_008.jpg3d1_009.jpg3d1_010.jpg3d1_011.jpg


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK