Druhá výhra v 1.divizi

Tuto neděli jsme nastoupili v domácím prostředí naší nové klubovny v 3.kole 1.divize proti týmu z Jindřichova Hradce. Ani jeden z týmů nebyl kompletní, a tak byl zápas otevřený. Výsledek závisel na tom, zda udržíme přední šachovnice a budeme bodovat vzadu.

 

 

 

Já toho k zápasu nemohu moc říci, protože jsem dohrával jako předposlední a nechtěl jsem udělat žádnou "botu", tak jsem se věnoval jen své partii. Hrál jsem nenáročnou pozici s rychlým přechodem do koncovky, kde jsem chtěl využít své větší zkušenosti. I když po dvouletém půstu asi není o čem hovořit. Partie přešla do čtyřvěžové koncovky kde nebyl žádný volný sloupec. Měl jsem sice mírnou iniciativu a po výměně jednoho páru věží jsem mohl získat rozhodující převahu, ale při partii jsem to nedokázal spočítat ani jsem pro to nenalezl dostatek odvahy.

Nakonec jsem se v nepravou chvíli odhodlal k pěšcovému průlomu, který vedl do remízové dámské koncovky. Připsal jsem tak na naše konto rozhodující půlku (polovinu bodu na 4½).

Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně protože po sobě vyhráli Michail Kroo a Adam Pavlíček. Pak remízovali Lukáš Mezera, Jirka Punčochář, Zdeněk Chval ml. a Eda Nejdl. Dohrával jen Zdeněk Chval st., který stál značně lépe, i když soupeř vzdoroval a já. Mně soupeř nabízel remízu, ale ještě jsem to chtěl zkusit. Cítil jsem, že jsem na tom lépe, problém byl v tom, že jsem nevěděl, jak to zužitkovat.

Jak už jsem uvedl, já jsem remízoval a Zdeněk Chval st. svojí převahu dokázal uplatnit. Konečný výsledek QCC České Budějovice B – Slovan Jindřichův Hradec 5½:2½.

 

1d3_001.jpg1d3_002.jpg1d3_003.jpg1d3_004.jpg1d3_005.jpg1d3_006.jpg1d3_007.jpg1d3_008.jpg1d3_009.jpg


Nejbližší akce

Žádné události

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK