2.krajská kvalifikace

Druhá kvalifikace o KP mládeže v rapid šachu se konala premiérově v Horní Stropnici. Naši žáci tvořili polovinu startovního pole, které čítalo 29 účastníků. V konečném pořadí se v první dvanáctce nakonec umístilo našich 9 žáků. Celý turnaj proběhl bez potíží. Jedinou vadou na kráse bylo příliš krátké tempo v prvních třech kolech (2x15minut). Bylo to ještě o to nepříjemnější, že se hrálo bez časové bonifikace (přidávání času za každý provedený tah).

 

Na to doplatilo několik silnějších hráčů, kteří jsou již zvyklí přemýšlet a prohráli na čas slibně rozehrané partie. Mně to jen utvrdilo v přesvědčení, že pořádat turnaje s takovýmto hracím tempem není rozumné. Alespoň pokud se jedná o oficiální turnaje. Jako zábavu budiž. Od čtvrtého kola se hrálo tempem 2x25minut a to se již začaly hrát šachy.

Při zahajování kol byl čas na několik fotografií na památkuZ našich žáků se celkem podle očekávání umístil nejlépe Matyáš Zeman, který obsadil 2.místo. Při více bojovnosti mohl Matyáš pomýšlet i na celkové prvenství.

Matyáš mohl při více bojovnosti pomýšlet na celkové prvenství v turnajiTřetím místem se blýskl Matěj Kaňka. Ve skutečnosti jen potvrdil, kde by se mohl pohybovat, kdyby se při šachu více ukáznil. Čtvrté místo je pro Petra Šťastného určitě úspěchem a i on ukázal, že při více snahy se může pohybovat ve výsledkových listinách výše, než doposavad. 5.místo Matyáše Hosnedla není žádným překvapením. Již jsme si zvykli, že se Matyáš dokáže prosazovat i mezi staršími kamarády.

Já i Petr sledujeme utěšenou pozici MatyášeZato 6.místo Pavla Štěcha se zdá trochu málo. Ale Pavel není přítelem tak krátkých temp a tento turnaj bral jako trénink, protože experimentoval v zahájení. Z tohoto pohledu může být spokojen, něco vyšlo, něco ne.

Spravuje si Pavel propisku, nebo opisuje pod lavicí?Se 7.místem může být spokojen i Vašík Bauer, který těžil ze své ostré hry. Potěšeno bylo určitě i trio našich dalších žáků, kteří se umístili na 10. až 12.místě. Velice dobře si vedl Honzík Bauer, který se pohyboval neustále v čele turnaje, a proto si zahrál s těžkými soupeři. Stejně tak se dařilo Vojtovi Peštovi, který zaznamenal také velmi dobrý výsledek a radost si zcela jistě udělal i Lukáš Pekárek.

Honzík se celý turnaj pohyboval na předních šachovnicích

Vojta s tatínkem zkoumají po turnaji zajímavou cenu - šachovou studii
Na 14.místě skončil nevyzpytatelný Zdeněk Šťastný. Zdeněk v některých partiích jasně ukázal své možnosti, když si dobře vedl s těžšími soupeři. Se 16.místem by měl být spokojen i Jarda Studenovský. Dosáhl na 50% bodů a stále se dá počítat mezi nováčky. Martinka Šťastná střídala výborné výkony (například s Dominikem či Manvelem) s těmi slabšími. Má ale slušný potenciál a nedostatky musíme trpělivě odstraňovat.

Vedle sebe na čelních stolech Honzík, Jarda, Matyáš a Pavel
Na Manvelovi Asatryanovi byl znát delší tréninkový výpadek, když se hůře dostával do zápasového rytmu.

Na Manvelovi byl znát tréninkový výpadekDobře si vedl Kája Švejda, který byl teprve na svém druhém turnaji a spoustu věcí ještě nemá zažitých. Nicméně již dnes je zřejmé, že je velikým příslibem, pokud mu vydrží zaujetí pro šachovou hru.

Kája se jako nováček naplno vrhl do šachového děníZkušenosti a správné herní návyky sbírá také Danuška Nagyová a její čas ještě určitě přijde.

Danielka se musela tentokrát obejít bez podpory svého nemocného brášky LádíkaTurnaj se pořadatelům vydařil, hned napoprvé vše zvládli. I obědy byly dobré, takže jen tak dále.

Šachové zázemí pro rodiče - MUDr. I.Švejdová, Ing. R.Černík a Ing. J.Bauer

Při turnaji jsem opravoval řešení taktických úloh žáků


Nejbližší akce

3.divize 4.kolo (15. prosinec)

QCC D hraje doma s ŠA VŠTE E, QCC E hraje venku s Royalem ČB C, QCC F hraje doma s ŠA VŠTE D.

podrobnosti

2.divize 5.kolo (16. prosinec)

Hrajeme doma s ŠA VŠTE C.

podrobnosti

3.divize 5.kolo (05. leden)

hrajeme další klubové derby QCC E - QCC D, QCC F hraje venku se Spartakem Kaplice B.

podrobnosti

1.divize 5.kolo (06. leden)

Hrajeme doma s ŠACHklubem Písek B

podrobnosti

1.divize 4.kolo (12. leden)

Hrajeme venku s ŠA VŠTE B

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK