Probíhá Open QCC České Budějovice 2020

Turnaj je již v plném proudu. Startuje v něm 42 šachistů ze dvou federací a 12 klubů. Aktuální výsledky je možné sledovat na serveru chess-results.com. Odkaz je dole pod článkem. Je potěšující,že účast každým rokem roste.

 

 

 

Proč se turnaje zúčastnit?

Každý šachista, který se chce zlepšovat či si udržet solidní úroveň by měl každý rok odehrát minimálně 60 vážných partií. U ambiciózní mládeže by to mělo být alespoň 80 partií, samozřejmě následně rozebraných s trenérem.

Open QCC České Budějovice je v období září – květen jediným turnajem v Jihočeském kraji, který se hraje standardním tempem mistrovských soutěží 2x90 minut / 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah.

Turnaj zajišťuje odehrání 9 vážných partií v místě bydliště, či v rozumné dopravní vzdálenosti. To je výhodné především pro mládež, protože při turnajích mimo kraj se musí zajišťovat a hradit kromě startovného ubytování a strava jak pro mládež, tak pro povinný doprovod.

Pořádáním tohoto turnaje kromě získávání nezbytných zkušeností naší mládeže šetříme finanční prostředky rodičů a i jejich dovolenou, kterou si musí při doprovodu dětí na turnaje mimo náš kraj vybírat.

Zájem o účast v turnaji dokládá, že řada rodičů si to uvědomuje a je to znát i na výkonnosti našich svěřenců. Turnaj je samozřejmě otevřen všem zájemcům. Zveme proto další milovníky šachové hry a přejeme všem příjemný prožitek ze hry.


Nejbližší akce

3.divize 2.kolo - odloženo (24. říjen)

MČech mládeže U12-U16 - odloženo (24. říjen - 31. říjen)

Mistrovství se hraje ve Vrchlabí.

podrobnosti

3.divize 3.kolo - odloženo (31. říjen)

1divize 2kolo - odloženo (01. listopad)

1Velká cena Jihočeského kraje (07. listopad)

2divize 2kolo (08. listopad)

Polofinále MČR juniorů a dorostenců (13. listopad - 21. listopad)

Hraje se v Špindlerově Mlýně

podrobnosti

Mistrovství Čech mládeže U8-U10 (13. listopad - 17. listopad)

Hraje se v Mostu

podrobnosti

3divize 4kolo (14. listopad)

1divize 3kolo (15. listopad)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK