Deset medailí z Blatné

V neděli dne 29.3.2015 se v Blatné hrála 4. kvalifikace v rapidu. Pěkné prostředí Komunitního centra aktivního života se určitě líbilo nejen hráčům, ale zcela jistě i doprovodu - kde je možnost sledovat boje s nadhledem z balkonu, nebo posedět v hezké „občerstvovně“ hned vedle hrací místnosti?

 

 

 

Hrálo se ve 4 skupinách - HD 8, HD 10, HD 12 a HD 14+16, na 7 kol, chlapci i dívky společně, ale se samostatným vyhodnocením. Pořadatelé byli jistě příjemně překvapeni počtem hráčů (celkem 69).

 Poslední povzbuzení před zahájením kola.

Z našeho oddílu se turnaje zúčastnilo 19 hráčů: v HD 8 Petr Hanzlík a Vítek Švejda, v HD 10 Danuška Nagyová, Beátka Havelková (patří do D 8!), Laura Čermáková, Jarda Studenovský, Honzík Bauer, Davídek Bárta (patří do H 8!) a Kája Švejda, v HD 12 Martinka Šťastná (patří do D 10!), Sebík Placer, Vašík Bauer, Zdenda Šťastný, Manvel Asatryan a Ivan Brejška, v HD 14 a v na poslední chvíli vyhlášené a připojené HD 16 Míša Lorencová (D 14), Vojta Bauer a Lukáš Pekárek (H 14) a Peťa Šťastný (H 16).

Přijel i nejmladší šachista z rodiny Bauerů. 

A naši borci se rozhodně neztratili.

Skupinu HD 8 (15 hráčů) vyhrál Matěj Záluský (Šachklub Písek) se 7 body, Petr Hanzlík skončil 9. (3 body), Vítek Švejda 15. (1).

Vítek byl na jednom ze svých prvních turnajů.

Skupinu HD 10 (20 hráčů) vyhrál Vítek Kotál (Hraničář H. Stropnice) s 5,5 body, druhý skončil Jarda Studenovský (5,5) a třetí Honzík Bauer (5). V dívkách vyhrála Danuška Nagyová (5), celkově byla 5. Druhá skončila Beátka Havelková (4), celkově 8., třetí Laura Čermáková (2), celkově 19. Kája Švejda skončil celkově 7. (4), Davídek Bárta 17. (2).

 První překvapení v derby nastalo hned v prvním kole.

 Laura přijela na svůj první turnaj.

 Kája, Honzík a Danielka v dobré pohodě před zápasem.

 Davídek s Danielkou v rozverné náladě.

 Davídek nad šachovnicí s tatínkem.

Beátka s tatínkem.

Skupinu HD 12 (15 hráčů) vyhrál Ondra Fuciman (ŠK Veselí n/L.) se 7 body, druhý skončil Vašík Bauer (5) a třetí Sebík Placer (4,5). Dívky vyhrála Martinka Šťastná (4), celkově 5. Za ní se seřadili se stejným počtem bodů celkově 6. její brácha Zdenda Šťastný, 7. Manvel Asatryan a 8. Ivan Brejška.

Jáchym a Vašík Bauerovi.

Martinka, Zdenda a z povzdálí přihlížející bratr Peťa.

 V dalším derby se potkali Sebík a Manvel.

Skupinu HD 14+16 (19 hráčů, z toho 13 v HD 14) vyhrál Filip Steinbauer (Hraničář H. Stropnice) se 6. body (1. v H 14) před Václavem Kotálem z téhož oddílu (5,5), (1. v H 16). Míša Lorencová vyhrála v dívkách se 3,5 body (celkově 6. v HD 14 a 9. v HD 14+16). Peťa Šťastný byl třetí se 4,5 body v H 16 (celkově 6. v H 14+16), Vojta Bauer (4) skončil 4. v H 14 (celkově 7. v HD 14+16), Lukáš Pekárek (3) skončil 9. v H 14 (celkově 13. v HD 14+16).

 Peťa a Lukáš v akci.

Míša se chlapců nezalekla.

Vojta si přijel zodpovědně zatrénovat před MČR škol.

Úplně poslední partie v podání Sebíka a Ondry.

Celková bilance - 10 umístění na „bedně“, z toho 3 první místa, 3 druhá a 4 třetí - je určitě potěšující, když vezmeme v úvahu, že další silní hráči (Láďa Nagy, Matyáš Hosnedl, Tomáš a Vojta Sýkorky, Adam Pavlíček, Kryštof Nuc, Matěj Kaňka atd.) se z různých důvodů nemohli zúčastnit. A to Davídek Bárta, který hrál ve vyšší kategorii, by v té své jistě pěkné umístění zapsal.

Naše dívky v kategorii D10 na medailových postech.

 Naši medailisté Jarda (2.) a Honzík (3.) v kategorii H10.

Vítězná Martinka v kategorii D12 s družičkami Danielkou a Beátkou.

 Naši medailisté v kategorii H12 Vašík (2.) a Sebík (3.).

Vítězná Míša (D14) společně s medailisty kategorie H14.

Peťa si odvezl bronzovou medaili v kategorii H16.

Ve všech skupinách na sebe narazili naši hráči, zejména v HD 10 a HD 12, kde hráli na čele. Pouze jedna partie skončila remis, když na šachovnicích zůstali jenom králové - za bojovnost nutno všechny hráče pochválit. Až na drobné organizační problémy v samém úvodu to byla velmi podařená kvalifikace. Poděkování patří hráčům, doprovodu i organizátorům.


Nejbližší akce

KP mládeže v praktickém šachu (25. září - 28. září)

Turnaj jednotlivců o postup na mistrovství Čech (hoši, pro dívky je mistrovství Čech open). Hraje se v Nových Hr [...]

podrobnosti

KP družstev mladších žáků (03. říjen)

KP pořádá Šachová univerzita QCC ČB a hraje se v Českých Budějovicích. Podrobnosti včetně propozic naleznete [...]

podrobnosti

1divize 1kolo (03. říjen)

3divize 1kolo (10. říjen)

1.liga mládeže 1.-3.kolo (10. říjen - 11. říjen)

2divize 1kolo (18. říjen)

3.divize 2.kolo (24. říjen)

MČech mládeže U12-U16 (24. říjen - 31. říjen)

Mistrovství se hraje ve Vrchlabí.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK