Poslední krajská kvalifikace

Po KP družstev následovala další týden poslední 5.kvalifikace do finálového turnaje KP v rapid šachu. Hrálo se opět v Horní Stropnici a naši borci vybojovali celkem 9 medailových umístění. Turnaj se pořadatelům opět povedl, takže jsme odjížděli spokojeni.

 

 

 

Zajímavý průběh měla nejmladší kategorie do 8 let H8, kde jsme obsadili všechny medailové pozice. Překvapením bylo vítězství Jakuba Šimona Šimůnka, který měl z medailistů nejmenší zkušenosti. O to víc ho musí vítezství v turnaji těšit. Druhé místo patřilo talentovanému Davídkovi Bártovi a třetí Hugovi Tůmovi. Oba prokázali, že ve své kategorii patří ke krajské špičce.

Davídek v akci.

V této kategorii sbírali své první zkušenosti i Fanda Postl, který je velikým příslibem a jakmile zpomalí svojí hru, hned se to projeví na výsledcích. Na prvních turnajích byli Mareček Suchý a Vítek Švejda. Už jen jejich účast je malé vítězství.

Naši vítězové z kategorie H8 se svým pronásledovatelům dost vzdálili.

Další kompletní sbírku medailí jsme „fasovali“ v kategorii D10, kde Danielka Nagyová potvrdila roli favoritky. Zato druhé místo a vysoké umístění v celkové tabulce (kategorie hochů a dívek hrály společný turnaj, výsledky se ale počítaly zvlášť) Laury Čermákové bylo velice milým překvapením. Laura ukázala svůj vysoký potenciál, který se projevuje i na trénincích. Na třetím místě se umístila Beátka Havelková, které tak trochu šokovala tím, že hned v prvním kole porazila největšího favorita turnaje. Na svém úplně prvním turnaji byla Tonička Suchá, a pokud začne brát šachy trochu vážně, má na to promlouvat nejen do krajské špičky.

Danielka dává lekce nezkušeným kamarádkám Lauře a Toničce. 

Lauře podpora maminky na turnaji evidentně svědčí.

Laura si s Beátkou na turnaji fandily.

Někdy byl po partii i čas na rychlý rozbor.

Tak to vypadá, že by si to s Danuškou chtěl rozdat místo Beátky její tatínek.

Kompletní trio medailistek našich dívek.

Kategorii H10 vyhrál přes klopýtnutí v 1.kole největší favorit Honzík Bauer, který pak už ani jednou nezaváhal. Bramborová medaile zbyla na Jardu Studenovského, který zbytečně zaváhal ve 2.kole. V této kategorii ještě startoval Míša Nedvěd, Kája Švejda a Tomáš Míka. Všichni se snažili, ale na výraznější prosazení se jim chybějí větší turnajové zkušenosti.

Pohotové zachycení velkého překvapení hned v úvodním kole.

V dalším průběhu turnaje už ale Honzík nezaváhal.

Jarda s Laurou se soustředí před začátkem dalšího kola.

 Kája při partii s Beátkou.

Míša Nedvěd má talent, ale potřeboval by se do šachů více zapojit.

Tomáš je šikovný stejně jako bratr Jirka, chtělo by to ale více ctižádosti se prosadit.

Vítěžný Honzík stojí uprostřed.

Kategorii H12 vyhrál suverénně 100% ziskem Matyáš Hosnedl, „brambora“ zbyla tentokrát na Zdeňka Šťastného, který svým výkonem docela potěšil a pravděpodobně po velice dlouhé době dokázal porazit sestřičku Martinku. Velmi pěkný výkon podal i Samuel Štěpán, zato na vyšší příčky asi pomýšlel Vašík Bauer. Ivánek Brejška má oproti vrstevníkům několikaletý deficit a tak jeho start je především otázka odvahy.

Matyáš i Martinka se stále pohybovali v popředí turnaje.

Sam mohl být se svým účinkováním v turnaji spokojen.

Martinka Šťastná skončila na 2.místě v kategorii D12 a v turnaji dost vysoko vzhledem k tomu, že patří ještě do kategorie D10. Ve skupině nejstarších H14-16 si vedl zdatně Petr Šťastný, očekávaný výkon podal Vojta Bauer a odpovídající výkon předvedl Lukáš Pekárek. V této kategorii již startovali hoši, kteří se šachům dost věnují a tak uspět zde bez pravidelné práce a domácího tréninku nelze.

Pohled na klání sloučených nejstarších kategorií H14-16.

Jinak pořadatele nelze opět než pochválit, pouze občasné výstupy hlavního rozhodčího rodiče poněkud udivily.

 


Nejbližší akce

KP družstev mladších žáků (03. říjen)

KP pořádá Šachová univerzita QCC ČB a hraje se v Českých Budějovicích. Podrobnosti včetně propozic naleznete [...]

podrobnosti

1divize 1kolo (03. říjen)

3divize 1kolo (10. říjen)

1.liga mládeže 1.-3.kolo (10. říjen - 11. říjen)

2divize 1kolo (18. říjen)

3.divize 2.kolo (24. říjen)

MČech mládeže U12-U16 (24. říjen - 31. říjen)

Mistrovství se hraje ve Vrchlabí.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK