Další nové tváře

Největším přínosem kontrolních turnajů je, že se na nich objevují nové naděje, které se zapojují do šachového života. Ne jinak tomu bylo i na 32.kontrolním turnaji, který se uskutečnil v sobotu 18.ledna. Současně s kontrolním turnajem proběhl šachový seminář pro pokročilé žáky.

  

 

Účast na kontrolním turnaji byla silně poznamenána nemocemi. Dokonce ráno přišel statečně hrát i Tadeáš, ač mu evidentně nebylo dobře a tak jsme ho raději po dohodě s rodiči pustili domů. Další žáci zase odpočívali, protože minulý víkend hráli 3.divizi a následující víkend je opět 3.divize a zároveň 1.liga mladšího dorostu. Zvláštností bylo, že si přišel zahrát Ivánek, přestože jsme neměli jeho přihlášku. Zajímavé na tom bylo to, že nám jeho maminka prokazatelně poslal e-mail na správnou adresu (5 dní před konáním turnaje!!), ale my jsme ho zatím neobdrželi. Zajímalo by mne, kde se po světě mezi internetovými servery potuluje. K turnaji nakonec nastoupilo 11 hráčů, proto jsme počet kol snížili na 6 a tempo jsme prodloužili na 2 x 25 minut. Časový bonus za každý tah jsme nepoužili, protože v turnaji startovalo několik úplných nováčků, kteří ještě nemají zvládnuty některé základní matovací úkony a partie by mohly být nekonečné.

Hned po prvním kole ale odešla Lenka, která byla ještě před turnajem na tréninku v krasobruslení a byla hodně unavená.

Lenku hned na začátku přemohla únava tak, že prohrála na čas
Pak vše probíhalo standardním způsobem. Turnaj podle očekávání vyhrál nejzkušenější Sebastian Placer, který si počínal velmi suverénně.

Klíčový souboj o prvenství mezi Samem a Sebastianem
Na další místa si brousili zuby další tři zkušenější borci. Z nich jasně vybočil Samuel Štěpán, který jistě obsadil 2.místo.

Sam v akci
O posledním medailovém umístění rozhodlo naopak až druhé pomocné hodnocení. Třetí místo obsadil Jarda Studenovský a čtvrté místo Pavel Rousek.

Jarda v partii s Adamem

 

Pavel v souboji o medaile na Sama nestačil
Na pátém místě skončila Danielka Nagyová, která uplatnila své větší zkušenosti, než měli ostatní startující, kteří se umístili za ní.

Danielka při parii s Evelynkou
Na šestém místě skončil první nováček Ivánek Brejška, který může být se svým výkonem spokojen.

Nejúspěšnější nováček IvánekDalší nováček Evelyn Anežka Semrádová se umístila na sedmém místě a její vystupování bylo velice sympatické.

Kouzelná EvelýnkaDalší příčka patřila Beátce Havelkové, která se také teprve "otrkává".

Rozzářené sluníčko Beátka
Za nováčka můžeme považovat i Adama Pátého, který byl teprve na svém druhém turnaji.

Rytíř bez bázně a hany - Adam si měří síly s JardouÚplným nováčkem byl zase Ondra Novák, i když při hře tak nepůsobil.

Ondra při partiích vůbec nepůsobil jako nováčekVšem nováčkům patří uznání za odvahu, se kterou přišli na turnaj. Odměnou by jim mělo být, že poznali atmosféru, která panuje na turnajích a že získali první cenné zkušenosti.

Několik momentek z turnaje:

Dvě princezny - Danielka a Beátka 

 

Nováčci Ivánek a Evelýnka pod dohledem ředitelky turnaje

 

Jak to vlastně fungují ty hodiny? 

 

Při zadávání výsledků do programu byl čas na posilnění

 

Vzkaz trenérce od Danielky 

Šachový seminář se také vydařil a pro pozorné posluchače byl určitě velkým přínosem. Probírala se zavřená zahájení, taktické motivy v těchto zahájeních a typické plány ve střední hře. Seminář byl okořeněn zajímavou studií. Seminář vedl PhDr. Zdeněk Vybíral, Ph.D. Na konci semináře se hrály bleskové partie na probíranou látku.

Zdeněk Vybíral při výkladu