Druhý turnaj Grand Prix

V náročném programu jsme našli prostor i pro ty začínající a uspořádali další ze série turnajů Grand Prix. I v tomto turnaji jsme přivítali úplné nováčky, takže turnaj splnil svůj účel. Novinkou bylo, že místo diplomů jsme tentokrát rozdávali dobroty z cukrárny.

 

 

Turnaj vyhrála s přehledem Danielka Nagyová, která díky svým zkušenostem patřila k favoritům a svým 100% ziskem to plně potvrdila. Druhé místo získal díky výhře v posledním kole Míša Nedvěd, což bylo trochu překvapení, Davídek má přeci jen více zkušeností. Třetí místo zůstalo Davídkovi Bártovi, který přišel o stříbro až v posledním kole.

Danielka prošla turnajem jako nůž máslem.

Michal získal cenné umístění.

Davídek se musel tentokrát spokojit se 3.místem.

Danielka při partii s Filipem.

Davídek při partii s šikovným nováčkam Jáchymem.

Trochu překvapivé bylo také 4.místo Jakuba Horejše, který už má u nás asi 4.místa předplacená. Jakub se dokázal probojovat před některé turnajově zkušenější borce, takže může být rozhodně spokojen. Jakub Šimon Šimůnek potvrdil svým 5.místem, že náleží ke špičce našich žáků, i když zatím moc turnajů neabsolvoval.

 Bramborový Jakub.

Jakuba Šimona výhra v předchozí kvalifikaci povzbudila.

Jakub v partii s Filipem.

Stejně tak může být spokojen Matěj Vender. Na vyšší umístění určitě pomýšlel Hugo Tůma. Ten si velmi často škodí rychlou, unáhlenou hrou. Herní kázeň je pro Huga zatím velký problém. Zato jak Zdeněk Chval, tak Fanda Postl mohou být spokojeni. Po získání více turnajových zkušeností a další době docházky na tréninky určitě šachově porostou.

Matěj se sice šachům příliš nevěnuje, umí už ale prodat své zkušenosti. 

Hugo určitě pošilhával po vyšších místech, ale to by musel zpomalit ruku.

Zdeněk prodal to, na co dnes má.

Fanda při zápisu partie.

Rozbor partie se Zdeňkem.

Umístění Filipa Janiše a Ivana Brejšky odpovídá jejich momentální šachové síle. Závěr tabulky patřil, jak už to bývá, úplným nováčkům. Jenže ti vyhráli již tím, že přišli na turnaj. Abychom tento fakt zdůraznili, tak jsme výsledky vyhlašovali od posledního místa a podle toho si děti vybíraly i zákusky.

Filip zavítal po delší odmlce na náš turnaj.

Ivánek začal chodit na šachy poměrně pozdě a tak musí své vrstevníky dohánět.

Ivánek při hře.

Ivánek při partii s Fandou. Různý věk, skoro stejné zkušenosti.

Jáchym Wölfl nás zaujal svým přístupem ke hře, působil již jako hotový šachista a je určitě na čem stavět. Mareček Garabik se také neztratil, ale má ještě problémy s šachovou kázní. Nelze se ani divit, je ročník 2009 a to k tomuto věku ještě patří.

Nováček Jáchym při partii. 

Někdy je dobré protáhnout při partii údy.

Nejmladší účastník Mareček byl na svém prvním turnaji.

Mareček při hře.

Mareček při partii s Jakubem.

S šachovou kázní měl problémy i David Metelec. Zatím nebyl na žádném turnaji a tak mu dělalo problémy se delší čas soustředit na partii, z čehož vyplývaly chyby, které soupeři trestali. Tak to prostě v šachu chodí. Nikdo ale nezůstal bez bodu, každý alespoň jednou okusil slastnou chuť vítězství v partii.

David to neměl v turnaji jednoduché.

Vybírání cen na závěr turnaje.Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK