Historická událost jihočeského šachu se blíží

Online přenos partií

Šachová univerzita QCC České Budějovice se systémově zabývá výchovou mladé šachové generace. Ke kvalitním tréninkům patří také odehrání určitého počtu kvalitních partií. Proto pořádáme naše turnaje. Historickým milníkem jihočeského šachu se tak stává Šachový festival ČB 2016, kde bude o svoji první mezinárodní normu IM či dokonce GM usilovat patnáctiletý jihočeský šachista !!!

 

 

 

Všichni, kdo se o šachové dění zajímají trochu více, vědí, že se jedná o Honzíka Miesbauera z Písku. Ten bude startovat v uzavřeném velmistrovském turnaji a věříme, že mu budou všichni fandit !! Jihočeský kraj je patrně jediný kraj v ČR, kde nebyl vychován žádný GM, ale ani IM. My budeme dělat vše pro to, aby se to co nejdříve změnilo. Partie z tohoto turnaje se budou přenášet on-line přes internet. Startovní listina je již zčásti naplněna, ještě jednáme s některými dalšími zájemci o start v tomto turnaji.

Pomalu se nám naplňují i ostatní dva turnaje FIDE Open České Budějovice a FIDE Open Jihočeské univerzity. Kdo chce být přímým účastníkem této historické chvíle, má možnost.

Oproti loňskému ročníku jsme přistoupili k některým změnám. Zatraktivnili jsme FIDE Open České Budějovice tím, že jsme rozšířili kategorie, kde se berou ceny až do hranice FIDE Elo 2200 a místo tří cen je v každé kategorii cen pět a ceny se navíc kumulují, což se na moc turnajích nevidí. Nicméně ceny nejsou tak důležité jako možnost zahrát si partie se silnými zahraničními šachisty a zjistit, jak na tom vlastně jsem.

Změny jsme udělali i v FIDE Openu Jihočeské univerzity. Jak je vidět již z názvu, tak i tento turnaj bude zaslán na zápočet FIDE Elo. Řada šachistů, především z řad mládeže, tak má možnost získat mezinárodní rating. V tomto turnaji jsme zvedli hranici maximálního ratingu na 1850, čímž jsme zvýšili jeho kvalitu. Také jsme tím umožnili startovat v tomto turnaji šachistům, kteří nemají ctižádost měřit si síly s velmistry či nahánět rating, ale hrají šachy spíše pro radost.

Mladým šachistům z našeho kraje zase chceme dát příležitost zahrát si vážné partie. Děti jsou celý rok honěny od rapidu k rapidu a když pak hrají někde vážné partie, hrají je jako rapid. Už mnohokrát jsem četl nářky některých trenérů, že jejich svěřenci hráli důležité vážné partie zbrkle. Ale že je to vina jejich a ne dětí, protože jim žádný prostor pro hraní vážných partií nedávají, to už nevidí. My se snažíme, aby naši mladí šachisté odehráli ročně alespoň 60 vážných partií, a přesto máme problémy některé děti zpomalit. Některé naše svěřence čeká Mistrovství Evropy 2016 v Praze, také budou v příští sezoně startovat v 1.divizi, ve 2.divizi a i ve 3.divizi dospělých. Věříme, že tento turnaj přispěje k tomu, že naši mladí šachisté budou hrát pomalu a tím i lépe a začnou prohánět své starší kolegy.

Hrajeme opět na Výstavišti v Českých Budějovicích. Propozice a aktuální startovní listiny jsou pod tímto článkem. Těšíme se na setkání s těmi, kteří mají v dnešní uspěchané době stále chuť zahrát si tuto královskou hru a nacházejí v ní potěšení.

Jiří a Jana Havlíčkovi


Nejbližší akce

KP družstev mladších žáků (03. říjen)

KP pořádá Šachová univerzita QCC ČB a hraje se v Českých Budějovicích. Podrobnosti včetně propozic naleznete [...]

podrobnosti

1divize 1kolo (03. říjen)

3divize 1kolo (10. říjen)

1.liga mládeže 1.-3.kolo (10. říjen - 11. říjen)

2divize 1kolo (18. říjen)

3.divize 2.kolo (24. říjen)

MČech mládeže U12-U16 (24. říjen - 31. říjen)

Mistrovství se hraje ve Vrchlabí.

podrobnosti

3.divize 3.kolo (31. říjen)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK