MČR družstev mladších žáků

Po překvapivém postupu z KP jsme vyrazili až k polským hranicím do hezkého Krnova. Jako dvacáté nasazené družstvo jsme si nemohli dělat žádné velké ambice, ale jeli jsme si tento turnaj užít. Proto jsme zvolili i lepší ubytování v penzionu, který nás mile překvapil neobyčejným komfortem.

 

 

 

Do Krnova jsme vyrazili po osmé hodině a po uvíznutí v zácpě na dálnici D1 a přestávce na oběd jsme do Krnova dorazili po 14 hodině. Zaregistrovali jsme se, odjeli se ubytovat a od 15:30 se hrálo 1.kolo. Náš tým hrál v sestavě Kája Švejda, Jakub Šimon Šimůnek, Beáta Havelková, Danielka Nagyová, Davídek Bárta, Zdeněk Chval a jako náhradník Hugo Tůma.

1.kolo
Nastoupili jsme v základní sestavě proti šestému nasazenému týmu, takže jsme neměli co ztratit. Proti jasnému favoritovi jsme se drželi. Nejvíce těžké to měli Kája a Jakub na prvních dvou šachovnicích, kde měli soupeře s ratingy kolem 1800 Elo. Oba hoši stáli vyrovnaně, i když měli o dost horší čas než jejich soupeři. Rovnou pozici měla i Beátka, zato Danielka hrála výborně a soupeře zle tlačila. Také Davídek spěl do lepší koncovky. Zdeněk stál také vyrovnaně, měl ale slabšího krále.

První prohrál Kája na čas. Jako druhý prohrál Zdeněk, který místo toho, aby se ukryl se svým králem za své pěšce, odešel se svojí dámou od svého krále. Když se se svojí dámou vrátil, bylo už pozdě, soupeřova dáma, věž a jezdec stísnily jeho krále tak, že pod hrozbou matu o svojí dámu přišel a tím i o partii. Danuška mohla svého soupeře postavit před nekrytelný mat, ale přehodila tahy a dovolila soupeřovo králi utéct na dámské křídlo. Po výměnách vznikla vyhraná koncovka lehkých figur, kde měla Danielka o 2 pěšce více. Neuváženým postupem ale o ně přišla, takže vznikla remízová koncovka. V té si nechal její soupeř dát vidličku, přišel o poslední figuru a to již dokázala Danielka uplatnit. Vyhrál také Davídek, který zkušeně zúročil pěšce více v pěšcové koncovce. Prohrála bohužel Beátka, která se nechala v remízové pozici nachytat na vazbu na poslední řadě, přišla o figuru a to její soupeřka využila. Prohrál také Jakub, který se držel hodně dlouho. Konečný, celkem přijatelný výsledek TJ CHS Chotěboř – QCC České Budějovice 4:2 mohl být při trošce štěstíčka pro nás i příznivější.

2.kolo
V druhém kole jsme potkali soupeře zvučného jména, jedno z největších mládežnických středisek na severní Moravě. Ti ale nepřijeli se silnou sestavou a tak jsme byli tentokrát favoritem utkání my. Hráli jsme ve stejné sestavě jako v prvním kole, pouze Zdeňka nahradil Hugo. Zápas se pro nás začal vyvíjet hned zpočátku nezvykle dobře. Danielka, Hugo i Davídek získali brzy figuru. Hugo navíc pěkně rozbil postavení soupeřova krále. Pak jako když utne, začal Hugo páchat jeden zločin za druhým. Přestal hrát cílevědomě a začal se orientovat na jednotahové hrozby, které soupeř snadno prohlédl. Takto dal zcela zadarmo jednu věž, pak nabídl soupeři i druhou věž. Bylo obrovským Hugovým štěstím, že si soupeř vzal tuto věž svojí dámou, protože pak dostal jednotahový mat. Kdyby sebral tuto věž svým králem, měl by Hugo o dvě věže méně a partii by prohrál.

Jako druhá vyhrála Beátka. Ta získala figuru, pak ale nechala svého soupeře zaútočit a ten získal možnost věčného šachu. Místo toho si vzal figuru zpět a měl i nadále lepší pozici. V koncovce dámy a věže proti dámě a věži mohl navíc po neopatrném ústupu Beátčina krále získat věž, ale nevšiml si toho. Beátka pak díky volnému pěšci partii vyhrála. Dále vyhrál Davídek, který stupňoval postupně svojí převahu, až si s věží více došel pro dámu a soupeře zmatil. Problémy si způsobila Danielka. Neudělala si včas rošádu, a aby nemusel vrátit figuru, o rošádu nakonec přišla. Jejímu soupeři se rozehrály figury a Danuščina věž na „h8“ byla stále mimo hru. Danuška navíc zvolila špatný způsob obrany svého citlivého pole „g7“ (Vh7??) a tak si musela dávat veliký pozor. Podařilo se jí vyměnit jeden pár věží a tím otupila útok soupeře, který nakonec chyboval, neuhlídal si první řadu a dostal na ní mat. Poté prohrál Jakub, který si špatně spočítal přechod do pěšcové koncovky, a to ho stálo partii. Poslední dohrával Kája, který měl figuru více. Jeho soupeř měl ale aktivní dámu a Kája místo toho, aby nikam nespěchal a v klidu si vylepšil pozice svých figur, odešel se svojí dámou na kraj šachovnice a dal tím možnost soupeři ho věčně šachovat. Jeho soupeř to chvíli zdařile prováděl, pak se ale ulakotil a vzal pěšce a tím dal možnost Kájově dámě vrátit se do hry. Když si pak nechal dát střelcem vidličku na krále a dámu, bylo po partii. Nakonec výrazné vítězství QCC České Budějovice - SK Slávia Orlová 5:1.

Za první den musím tým pochválit. Až na Huga hráli všichni pomalu a zodpovědně. To jsem si přál a jsem rád, že naši svěřenci mé přáni vyslyšeli. Večer bylo slavnostní zahájení v místním divadle. Státní hymnu zazpíval sbor 50 malých dívek a ty pak ve svém vystoupení pokračovaly. Musím uznat, že jejich vystoupení bylo velice působivé a hodně se líbilo. Pak následovala další vystoupení. My jsme slavnostní zahájení opustili po 20:30 hodině, protože bylo zapotřebí, aby děti šly včas spát. V penziónu to bylo skutečně parádní. Působil dojmem, že ho včera dostavěli. Vše krásně nové, čisté, exklusivní toalety a sprchy, prostorné pokoje, vše se ovládalo kartou, elektronické okenice, dostatek zásuvek. S takovým komfortem jsem se setkal jen v některých pětihvězdičkových hotelech. Večer jsme s rodiči poseděli v pěkné restauraci a pak šli spát.

3.kolo
Los nám přidělil těžkého soupeře opět ze severní Moravy. Počítal jsem s výpraskem, ale skutečnost byla jiná. Zde se musím přiznat, že jsem po sobotě pořádně unaven a na řadu věcí si již nevzpomenu. Celý tým navázal na páteční výkony a byli jsme nakonec jen krůček od vítězství. Kája, jak se dalo čekat, měl silného soupeře, ale přesto bojoval. Jakub stál o něco lépe, Beátce se podařilo získat figuru, Danielka měla vyrovnanou pozici a Davídek vypadal také dobře. Zdeněk se také držel, proto jsem povolil Jakubovi nabídnout remízu, jeho soupeř ale nabídku odmítl. Kája nakonec svému soupeři podlehl, skóre ale srovnala Beátka. Na nezkušenost doplatil Zdeněk, kterého jeho zkušenější soupeř nakonec přehrál. Stav ale zase srovnal velmi dobře hrající Davídek. Jakubovi se podařilo svého soupeře přehrát, vpadl svojí věží na 8.řadu protivníka a tím eliminoval jeho jezdce a krále. Místo toho, aby v této situaci aktivizoval svého krále a vytvořil si volného pěšce na sloupci „b“, čemuž jeho soupeř nemohl zabránit, přistoupil k výměnám figur. Soupeř se tak dostal z problémů a partie skončila remízou. To bylo hodně nemilé, protože Danielka prohrávala o figuru. Prokázala ale velikou bojovnost a aktivní hrou svojí dámou dělala svému soupeři problémy do takové míry, až se jí podařilo získat figuru zpět a partie skončila stejně jako celý zápas remízou. Výsledek BŠŠ Frýdek Místek B – QCC České Budějovice 3:3 jsme považovali za úspěch.

4.kolo
V tomto kole došlo k jihočeskému derby. Táborští postavili to nejsilnější, co měli k dispozici včetně dobrého hosta, tak jsem s úspěchem příliš nepočítal. Převahu měli na prvních třech šachovnicích, my jsme zase mohli kontrovat vzadu. Zápas nezačal zrovna příjemně. Hugo se opět pustil hlava nehlava do útoku, obětoval věž, ale nějak se neobtěžoval počítat, zda je to korektní. Na rozdíl od minulé partie to nebyla vyloženě nesmyslná oběť, při přesném postupu tam měl alespoň věčný šach. Hugo nehrál ale přesně a tak přišel na myšlenku, že by se mohl zachránit nabídkou na remízu. Povolil jsem mu nabídku podat a jeho soupeř ji k mému překvapení přijal. Hugo měl nekrytého krále ve středu šachovnice, soupeř měl kvalitu více a mohl vniknout po „a“ sloupci do Hugova postavení. Hugo mohl hledat spásu v šachování soupeřova krále, jehož pěšcový kryt obětí věže zlikvidoval, ale osud partie byl ve hvězdách. Určitě by rozhodla poslední chyba jednoho z hráčů a pozice na šachovnici si o chyby přímo říkala. V pozici na šachovnici jsem více věřil soupeři, ale jeho trenér to vyhodnotil jinak.

Ostatní partie vypadaly překvapivě dobře. Kája bojoval a iniciativa byla na jeho straně. Jakub se v zahájení co hrál, moc neorientoval, ale nedělo se nic dramatického. Beátka svého soupeře překvapivě drtila vydařeným útokem a její převaha byla zřejmá. Stejně tak Danielka i Davídek své soupeře přehrávali. Po zásluze pak vyhrála jak Danielka tak i Davídek. Beátka měla vyhranou partii, měla již dva spojené pěšce navíc a aktivnější figury. Jakub udělal v partii chybu a prohrál. Pak přišel šok, který rozhodl zápas. Beátka místo toho, aby z pozice síly vyměnila dámy a přešla do snadno vyhrané koncovky, výměnu dam odmítla a přehlédla jednotahový mat. Místo výhry v zápase porážka. Zápas se ještě snažil zachránit výborně hrající Kája, který dostal soupeře do časové tísně a hrál s ním vyrovnanou partii. Měl složitou pozici na počítání a vše zvládl. Partie přešla do čtyřvěžové koncovky, kde při stejném materiálu přešla aktivita na stranu soupeře. Kája ještě toho moc neví o blokádě a jak se chovat v takové pozici a proto se bránil pasivně. Při snaze zapojit svého krále do hry přehlédl vidličku a přišel o věž. To mu nelze ale vyčítat, všichni již dávno dohráli a Kája ještě poctivě dřel za tým a málem to dotáhl do zdárného konce. Nakonec hodně smolná porážka ŠACHklub Tábor – QCC České Budějovice 3½: 2½. Škoda, škoda, veliká pochvala Kájovi, Danušce a Davídkovi.

5.kolo
V pátém kole jsme narazili na srovnatelně silného soupeře. Jako první skončil partii matovým útokem Zdeněk. Své partie dovedly do vítězného konce bez problémů i opory DanielkaDavídkem. Beátka hrála složitou pozici a Jakub tahal za kratší konec. Těžkou partii hrál opět Kája, který tlačil svého soupeře do časové tísně. Jakub se snažil hrát aktivně, avšak předkládal před svého soupeře jen průhledné hrozby bez strategického základu, které soupeř prohlédl a naopak si postupně vylepšoval postavení svých figur. Přesto Jakub prosadil svého pěšce až na 7.řadu a to mu dávalo slušné šance na dobrý výsledek. Jakub ale bohužel tohoto pěšce zcela zadarmo soupeři dal a od té chvíle to bylo již jen na jednu branku.

Prohrála i Beátka, která nedokázala najít nějaký rozumný plán hry a její soupeřka jí postupně přehrála. Zápas se snažil překlopit v náš prospěch Kája, který dostal v těžké pozici soupeře pod minutu. Sám měl něco přes deset minut času. Bohužel se přizpůsobil rychlosti hraní soupeři. Ten musel hrát rychle, protože po tahu mu zbývalo kolem 25 vteřin, několikrát i pod 10 vteřin času. Při rychlé hře si Kája nevšiml, že při jedné výměně dostává šach a udělal nemožný tah. To vrátilo soupeře do hry, protože mu rozhodčí podle pravidel přidal 2 minuty. Tím získal Kájův soupeř dostatečný prostor, aby se zklidnil a uplatnil lepší postavení k výhře. Ale Kája bojoval jako skutečný lídr týmu. Výsledek byl nakonec smírný QCC České Budějovice – ŠK 64 Plzeň 3:3.

6.kolo
V dalším kole jsme nastoupili proti soupeři, který neměl být pro nás překážkou. Podle toho se vyvíjel i zápas. Kája získal brzy celou věž, ostatní většinou po pěšci. Jako první dohrál Hugo, který přestože hrál opět zbrkle, slavil úspěch se svojí agresivní hrou. K vítězství spěly i partie Beáty, Danielky a Davídka. K vítězné pěšcové koncovce se dopracoval i Jakuba. Zato hodně se trápil Kája. Měl sice o věž více, ale nechával pozici zavřenou, na „f7“ nechával svého jezdce, kterého mu mohl soupeř sebrat věží (jednalo by se o výměnu věže za dvě figury). Oba hráči ale tuto možnost kupodivu ignorovali. Kája také nechával stát soupeřova jezdce v centru na „d4“ a nesnažil se tuto silnou figuru soupeře z této výhodné pozice vyhnat. Evidentně nevěděl, co hrát a to ho stálo spoustu času. Přitom měl věž na sloupci „e“ a stačilo tento sloupec otevřít a vniknout do soupeřova tábora, vyměnit figury a jít do vyhrané koncovky. Přisuzuji to tomu, že se na Kájovi začala projevovat únava z předchozích těžkých partií.

Své partie dovedli postupně do vítězného konce Davídek, Danielka i Beátka. Do vyhrané pěšcové koncovky se dostal i Jakub, jenže ten ji okamžitě zkazil. Našel neomylně ten nejhorší tah a zahrál ho, čímž se z vyhrané koncovky stala koncovka prohraná. Soupeř naštěstí nehrál dostatečně přesně a tak se Jakubovi podařilo partii ještě remízovat. Zato Kája takové štěstí neměl. Ke konci partie chyboval a jeho soupeř toho dokázal využít. Přesto jsme zápas vyhráli: QCC České Budějovice – ŠK Vinary 4½:1½.

7.kolo
V posledním sobotním kole jsme dostali soupeře, se kterým jsme měli bodovat. Jenže vše se vyvíjelo opačně. Partii tentokrát rychle zkazil Kája, který přehlédl vidličku na dámu a věž a přišel o věž. Proti ratingově slabším soupeřům neuspěli bohužel ani Jakub ani Beáta. Bodovaly osvědčené opory Danielka a Davídek. Svoji partii prohrál Zdeněk, který si nechal udělat nepříjemnou vazbu na jezdce „f3“ a díky postupu pěšců „h“ a „g“ se této vazby nemohl zbavit. Soupeř této vazby využil k zisku materiálu a ten mu k výhře stačil. Prohráli jsme tedy ŠK Kuřim B – QCC České Budějovice 4:2. To bylo velice nepříjemné nejen proto, že jsme prohráli, ale především proto, že jsme prohráli zcela zaslouženě. Doposud tým podával velice dobré či spíše výborné výkony, smolně jsme prohráli či nevyhráli se silnějšími týmy, avšak se soupeřem, kterého jsme měli porazit, jsme po právu prohráli.

8.kolo
V předposledním kole, které se hrálo v neděli, jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu mistrovství. Pikantní na tomto zápase bylo, že v týmu soupeře nastoupil příbuzný jednoho našeho hráče (synovec tatínka jednoho našeho svěřence). Zápas byl pro nás, dá se říci, zlým snem. Rychle opět po zběsilém průběhu partie vyhrál Hugo. Zato naše dosavadní opory nestály povzbudivě. Davídek prohrával o věž a Danielka o kvalitu, přičemž jsem neviděl žádnou kompenzaci. Beátka také nestála příliš povzbudivě. Jakub i Kája spěli do lepších koncovek. Kájovi se nakonec podařilo vzorovým přechodem ze střední hry do koncovky získat vyhranou věžovou koncovku. Měl aktivního centralizovaného krále, aktivní věž a mohl mít dva pěšce více. Pak se ale vše zlomilo. Kája místo zatlačení soupeřova krále na první řadu vyměnil dva své velice důležité pěšce a tím poskytl soupeři prostor k protihře. Pak díky neopatrnému postupu přišel o věž a prohrál. To už vypadalo na ručník.

Danielka si zablokovala svého bělopolného střelce, nemohla ani táhnout svým černopolným střelcem, aby nepřišla o svého volného pěšce na „d6“ a neumožnila tak vniknout soupeřovo věžím do svého tábora. Také nemohla táhnout svojí poslední figurou, a to věží na „a3“, neboť by se rozběhl volný „a“ pěšec na sloupci „a“. Aby neztratila partii, zbývaly jí pouze tahy králem Kd3-Ke3-Kd3 atd.. To si Danielka uvědomila a přesně tak postupovala v partii a soupeři nezbylo nic jiného, než se s remízou smířit. Svoji partii prohrála Beátka, takže se nad námi pořád stahovaly černé mraky. Ty nakonec rozehnal Davídek, kterému se podařilo aktivní hrou své dámy vyšachovat soupeři věž a převést partii do lepší dámské koncovky, kterou dokázal již poněkolikáté příkladně uplatnit. Lepší koncovku zvládl i Jakub, takže nakonec velice šťastné nejtěsnější vítězství: TJ Město Albrechtice – QCC České Budějovice 2½:3½.

9.kolo
Poslední kolo, které mělo rozhodnout o tom, zda se dostaneme do kýžené třináctky, která by garantovala pro Jihočeský kraj dvě místa v mistrovství v příštím roce. To zaručovala pouze výhra. Davídek i Danielka si vybrali špatné chvilky v předešlém kole a své soupeře přehrávali. Zdeněk byl zavlečen do hodně ostré varianty, kde obstojí jen ten, kdo ji dobře zná. Beátka se snažila o aktivní hru a celkem se jí to dařilo. Jakub byl pod silným tlakem soupeře. Orientoval se jen na obranu, a proto stál pasivně. Kája se také snažil, vyměnil dámu za dvě věže, ale přestože ovládal volný sloupec „a“, tak nemohl soupeři nijak zvlášť ublížit. Soupeř hrál velice aktivně s dámou a to nedovolovalo Kájovi plně využít sílu dvojice věží. Danielka i Davídek své partie vyhráli, ale přes bojovnou snahu prohrál Zdeněk.

Rozhodnutí o výsledku zápasu padlo zase v partii Beátky a stejně jako v zápasu s Táborem v náš neprospěch. Její soupeř ve věžové koncovce chyboval a vzal otráveného pěšce na „g2“. V tu chvíli měla Beátka partii jednoduše vyhranou. Stačilo zahrát Vd8+ a král soupeře musel odejít z políčka „g8“ na políčko „g7“. Na „f7“ nemohl jít kvůli Beátčinu pěšci na „e6“. V dalším tahu by Beátka zahrála e6-e7 a její soupeř nemohl nijak zabránit postavení dámy v dalším tahu na „e8“ (soupeř by tomu nezabránil ani tahem Kg7-f7 nebo Vg2-e2). Beátka se ale nezamyslela a zahrála hned e6-e7 a po Vg2-e2, Vd6-d8+ Kg8-f7 měl kontrolu nad políčkem proměny „e8“ Beátčin soupeř. Beátka o pěšce na „e7“ v dalším tahu přišla a to ji stálo partii. Dohrával ještě Kája a Jakub. Jakubovi rozbil soupeř pěšcový kryt před jeho králem, mělo dva pěšce více a velmi silnou iniciativu na své straně. Nabídl Jakubovi remízu z pozice síly a Jakub, aby se uchránil před porážkou, remízu přijal (po mém svolení). Za chvíli přijal nabídku remízy i Kája. Měl před sebou pozici, která se dala hrát na dva výsledky (na remízu nebo prohru). Určitá naděje tam možná byla (pouze při případné hrubé chybě soupeře), ale Kája remízu přijal, než jsem stačil k partii dojít. Výsledkem byl další smírný konec: QCC České Budějovice – BŠŠ Frýdek Místek C 3:3.

Hodnocení týmu:
Tým skončil nakonec na 20.místě (jako 20.nasazený). V případě výhry v posledním kole bychom byli na 13.místě. Až do 6.kola výborné výkony, zato poslední 3 kola byla zklamáním. Svoji roli hrála únava, ale také nedostatek herní praxe. Právě při únavě sahají děti spíše k intuitivním řešením a zde se projevuje, co již mají zažité a co ne. Pro trenéra užitečné poznatky. Umístění odpovídá našim výkonům. Bohatým jsme brali a chudým rozdávali. Celková bilance 3 výhry, 3 remízy, 3 porážky. Mistrovství bylo velice cenné tím, že nám odhalilo celou řadu nedostatků (ale i příjemných zjištění), na jejichž odstranění teď budeme pracovat. To považuji za největší přínos naší účasti na tomto mistrovství. Z pozice trenéra jsem spokojen s přístupem všech k zápasům. Všichni se chovali zodpovědně a podle svých schopností bojovali za tým. Přesně tak jsem si to představoval.

Jednotlivci:

1.šachovnice: Kája Švejda – 1½/9, veliká pochvala. Kája nebyl žádný obětní beránek, jak by se mohlo zdát. V prvních dvou třetinách mistrovství odehrál řadu těžkých, kvalitních partií se silnými soupeři a byl tak tím správným lídrem týmu.

2.šachovnice: Jakub Šimon Šimůnek - 2½/9, od Jakuba jsem čekal více, ne ohledně bodového přídělu, ale ohledně přístupu ke hře. Jeho hra byla spíše povrchní, předkládal soupeřům jednoduché hrozby, které soupeři většinou prohlédli. Zbytečně přecházel do koncovek, které byly pro něj nevýhodné. Zde se musíme zaměřit na solidnější vedení celé partie, šachy nelze hrát tak lehkovážně.

3.šachovnice: Beátka Havelková – 3/9, je třeba uvést, že Beátka mohla mít o půl bodu více, protože jsem jí v zájmu družstva nedovolil přijmout remízu, Beátka musela riskovat a partii pak prohrála. Beátka měla na turnaji dvě tváře. Na jedné straně předvedla několik velmi zdařilých útoků, na druhé straně ve dvou zápasech nedokázala dotáhnout do konce jasně vyhrané partie. Největším problémem Beátky bylo hledání správného plánu v uzavřených složitých pozicích.

4.šachovnice: Danielka Nagyová – 8/9, vynikající výkon (6.nejlepší výkon ze 183 hráčů!!), obrovská opora týmu. Danielka většinou věděla, co v partii chce, ne vždy to uskutečnila tou nejlepší cestou. Ale stále jsem měl dojem, že při hře plánuje, co bude hrát v dalších tazích a to je velký posun ke kvalitě.

5.šachovnice: Davídek Bárta – 9/9, vynikající výkon (jako jediný ze všech 183 hráčů získal 100% bodů !!!). Davídkova hra působila cílevědomě, líbil se mi i jeho přístup ke hře, každou partii šel vyhrát. Mohu jen chválit.

6.šachovnice: Zdeněk Chval – 1/5, solidní výkon, Zdeněk nemá moc zkušeností, proto se dostával často do potíží, které dokázal vynalézavě řešit. Nakonec to většinou nedopadlo, ale kvalita jeho výkonu byla vyšší než jeho bodový zisk.

Náhradník: Hugo Tůma -- 3½/4, co se týká bodového přídělu, tak vynikající, avšak herně loterie. Hugo hrál vždy aktivně, což je výborné, ale nezatěžoval se při tom přemýšlet do hloubky. Jeho tahy byly převážně intuitivní a oběti nekorektní, ale jeho soupeři to většinou neustáli. Dokud Hugo partii nedohrál, tak se nedalo počítat s tím, jak partie dopadne, přestože vedl třeba o věž.

 

IMG_7501.JPGIMG_7502.JPGIMG_7503.JPGIMG_7504.JPGIMG_7506.JPGIMG_7512.JPGIMG_7516.JPGIMG_7520.JPGIMG_7523.JPGIMG_7531.JPGIMG_7533.JPGIMG_7550.JPGIMG_7553.JPGIMG_7557.JPGIMG_7559.JPGIMG_7564.JPGIMG_7571.JPGIMG_7574.JPGIMG_7577.JPGIMG_7580.JPGIMG_7585.JPGIMG_7586.JPGIMG_7589.JPGIMG_7593.JPGIMG_7602.JPGIMG_7607.JPGIMG_7610.JPGIMG_7616.JPGIMG_7620.JPGIMG_7624.JPGIMG_7630.JPGIMG_7636.JPGIMG_7643.JPGIMG_7647.JPGIMG_7650.JPGIMG_7654.JPGIMG_7655.JPGIMG_7659.JPGIMG_7666.JPGIMG_1.JPGIMG_2.JPGIMG_3.JPGIMG_4.JPGIMG_5.JPGIMG_6.JPGIMG_7.JPGIMG_8.JPGIMG_9.JPGIMG_10.JPGIMG_11.JPGIMG_12.JPGIMG_13.JPGIMG_14.JPGIMG_15.JPGIMG_16.JPGIMG_18.JPGIMG_19.JPGIMG_20.JPGIMG_21.JPGIMG_22.JPGIMG_23.JPGIMG_24.JPGIMG_25.JPGIMG_26.JPGIMG_27.JPGIMG_28.JPGIMG_29.JPGIMG_30.JPGIMG_31.JPGKrnov_001.jpgKrnov_002.jpgKrnov_003.jpgKrnov_004.jpgKrnov_005.jpgKrnov_006.jpgKrnov_007.jpgKrnov_008.jpgKrnov_009.jpgKrnov_010.jpgKrnov_011.jpgKrnov_012.jpgKrnov_013.jpgKrnov_014.jpgKrnov_015.jpgKrnov_016.jpgKrnov_017.jpgKrnov_018.jpgKrnov_019.jpgKrnov_020.jpgKrnov_021.jpgKrnov_022.jpgKrnov_023.jpgKrnov_024.jpgKrnov_025.jpgKrnov_026.jpgKrnov_027.jpgKrnov_028.jpgKrnov_029.jpgKrnov_030.jpgKrnov_031.jpgKrnov_032.jpgKrnov_033.jpgKrnov_034.jpgKrnov_035.jpgKrnov_036.jpgKrnov_037.jpgKrnov_038.jpgKrnov_039.jpgKrnov_040.jpgKrnov_041.jpgKrnov_042.jpgKrnov_043.jpgKrnov_044.jpgKrnov_045.jpgKrnov_046.jpgKrnov_047.jpgKrnov_048.jpgKrnov_049.jpgKrnov_050.jpgKrnov_051.jpgKrnov_052.jpgKrnov_053.jpgKrnov_054.jpgKrnov_055.jpgKrnov_056.jpgKrnov_057.jpgKrnov_058.jpgKrnov_059.jpgKrnov_060.jpgKrnov_061.jpgKrnov_062.jpgKrnov_063.jpgKrnov_064.jpgKrnov_065.jpgKrnov_066.jpgKrnov_067.jpgKrnov_068.jpgKrnov_069.jpgKrnov_070.jpgKrnov_071.jpgKrnov_072.jpgKrnov_073.jpgKrnov_074.jpgKrnov_075.jpg


Nejbližší akce

3.divize 4.kolo (15. prosinec)

QCC D hraje doma s ŠA VŠTE E, QCC E hraje venku s Royalem ČB C, QCC F hraje doma s ŠA VŠTE D.

podrobnosti

2.divize 5.kolo (16. prosinec)

Hrajeme doma s ŠA VŠTE C.

podrobnosti

3.divize 5.kolo (05. leden)

hrajeme další klubové derby QCC E - QCC D, QCC F hraje venku se Spartakem Kaplice B.

podrobnosti

1.divize 5.kolo (06. leden)

Hrajeme doma s ŠACHklubem Písek B

podrobnosti

1.divize 4.kolo (12. leden)

Hrajeme venku s ŠA VŠTE B

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK