Velký úspěch na Mistrovství Evropské Unie

Účastníci

Nezapomenutelný zážitek nám poskytl Ládík Nagy, který až do posledního kola bojoval o titul Mistra Evropské Unie. Ládík Nagy hrál celý turnaj výborně a až do posledního kola nepoznal hořkost porážky. Proto byl také po předposledním kole v čele turnaje hochů. Bohužel v předposledním i posledním kole mu byly souzeny černé figury a tak se musel bránit útočné hře svých soupeřů.

V předposledním kole to proti silnému soupeři z Francie zvládl, v posledním kole bohužel v ostré dračí variantě sicilské obrany byl jeho nekompromisní soupeř z Rumunska úspěšnější. Zkušenost nakonec slavila úspěch. Partie Ládíkova soupeře z mezinárodních turnajů jsme našli již z roku 2009, tedy z doby, kdy Ládík o šachové hře ještě nic nevěděl.

Ládík před vítěznou partií s Mistryní Evropské Unie.

Na Ládíka nakonec tedy zbyla ta nejhorší – bramborová medaile. Bylo nám to hodně líto, protože za svoji hru v průběhu celého turnaje by si jednu z medailí určitě zasloužil. Ládík měl nejvyšší pomocné hodnocení ze všech hráčů, což dokládá, jak těžké soupeře měl. Z prvních šesti hráčů turnaje (nepočítaje samozřejmě sebe) hrál se všemi, z toho prohrál jen s vítězem, se dvěma remizoval a dva porazil. I tak je Ládíkovo umístění naším doposud největším úspěchem na mezinárodní scéně.

Nejlepších šest v kategorii H10.

Požitkem bylo ale sledovat jeho stále se lepšící výkony, ne nadarmo byla jedna jeho partie vyhodnocena jako partie kola.

Ládík Nagy mezi oceněnými za nejlepší partii kola.

Na Mistrovství EU jsme měli další dva zástupce, kteří startovali o kategorii níže, tedy v kategorii do 8 let. V této kategorii rozhoduje především zkušenost, v partiích se objevuje ještě hodně chyb. Naši zástupci tam jeli prakticky bez žádných zkušeností. Martinka Šťastná si účast vybojovala svým umístěním na MČR, Honzík Bauer využil možnosti divoké karty. Pro oba to byla možnost zažít „na vlastní kůži“ takto významný mezinárodní turnaj. Martinka zahájila turnaj dobře, soupeře většinou přehrála, i když díky chybám to často nedotáhla do zdárného konce. Pak přišlo takové „hluché“ období poznamenané lacinými chybami, ovšem v závěru to byla zase naše nebojácná Martinka.

Zlepšeným závěrem se stala Martinka Šťastná nejlepší českou reprezentantkou.

Zlepšeným závěrem dosáhla Martinka dokonce až na 5.místo v turnaji dívek, což je také veliký úspěch.

Nejlepších šest dívek v kategorii D8.

A jako třešničku na dort si Martinka přidala remízu v simultánce s mezinárodním mistrem Richardem Biolkem mladším.

Cenná remíza Martinky s mezinárodním mistrem Richardem Biolkem ml. při simultánce.

V turnaji se neztratil ani Honzík Bauer. Zpočátku to nebyla žádná sláva, avšak pak se „otrkal“, začal „vystrkovat růžky“ a závěrečná bilance 3 body z 9 partií je pro nováčka hezký výsledek.

V popředí Honzík Bauer se svojí belgickou soupeřkou, v pozadí maminky obou soupeřů.

Mám-li to shrnout, tak 4.místo Ládíka Nagye v turnaji chlapců do 10 let a 5.místo Martinky Šťastné v turnaji dívek do 8 let na Mistrovství mládeže Evropské Unie jsou doposud největší úspěchy našich mladých svěřenců. Nutno ještě podotknout, že jak Ládík, tak Martinka byli nejúspěšnějšími českými reprezentanty ve svých věkových kategoriích !!

Ládíkovi, Martince a Honzíkovi moc děkujeme za vzornou reprezentaci nejen naší šachové školy.

Na závěr musím poděkovat za dohled nad dětmi panu Rudolfovi Černíkovi, paní Karle Bauerové a panu Janu Bauerovi. Také za časté konzultace panu Benčovi z Beskydské šachové školy. Za partiový servis pak panu Nagyovi. Také jsme poprvé vyzkoušeli v praxi koučování prostřednictvím Internetu, kde si Ládík pomocí speciálního software promítal dění na obrazovce mého počítače v ČB na svoji obrazovku a pomocí Skypu jsme přitom komentovali dění na obrazovce.

Nejbližší akce

QCC Cup České Budějovice (23. září)

Tradiční turnaj v rapid šachu pro mládež, dospělé a unikátní turnaj pro doprovod s podmínkou, že se jedná po [...]

podrobnosti

Mládí CUP Tábor 2017 (28. září - 30. září)

Informace o turnaji včetně propozic naleznete zde

podrobnosti

3.divize 1.kolo (07. říjen)

Všechny týmy hrají doma (gymnázium Jírovcova od 10:00) : QCC ČB D - ŠACHklub Písek C; QCC ČB E - VŠTE ČB F; [...]