Mistrovství České republiky v rapid šachu

Ládík

Další výborné vystoupení Ládíka Nagye. Konečné 6.místo jen půl bodu za vítězem v opět napínavém závěru mistrovství. Ládík Nagy nám v poslední době dělá radost, a po výborném vystoupení na Mistrovství Evropské Unie, se vydal na Mistrovství České republiky v rapid šachu, kam si jako krajský přeborník v kategorii H10 vybojoval postup.

Odjezd byl trochu s otazníkem, protože Ládíkova sestřička měla vysoké teploty a Ládíkovi nebylo ve čtvrtek dobře, že ani nešel do školy. V pátek již do školy šel, ale určitá zdravotní indispozice tam byla. Avšak Ládík mohl k turnaji přistupovat velmi uvolněně, protože své si uhrál na MEU a všichni víme, že rapidové tempo Ládíkovi nesvědčí. Rapidové turnaje hraje jen jako zpestření, primární jsou pro nás praktické šachy.

I tak si vedl Ládík nadmíru dobře, jako 23. nasazený hráč ze 42 startujících se na turnaji střetl s 1., 2., 3., 4., 6. a 10. nasazeným hráčem a navíc s celkovým vítězem mistrovství !! Ládík jen jednou prohrál, 4x remizoval a 4x vyhrál. Získal tak 6 bodů z 9 partií, což stačilo ve velice vyrovnaném turnaji na výborné 6.místo, pouhých půl bodu za vítězem. To, že měl Ládík těžké soupeře, se odrazilo i v jeho vysokém pomocném hodnocení, které měl druhé nejvyšší v celém startovním poli. Ládík si svým výborným vystoupením zajistil přímý postup na MČR v rapid šachu v roce 2014. Co ještě dodat? Ládíku děkujeme.

Na mistrovství startoval v kategorii H12 další náš svěřenec Jonáš Havelka.

Soustředící se Jonáš.

 

Jonáš byl donedávna typickým rapidovým hráčem. Naštěstí v poslední době se začíná Jonáš více orientovat na praktické šachy. To prokázal svým nedávným vystoupením na OPENu právě v Klatovech, kde dokázal sehrát jednu, bez pár minut, pětihodinovou partii. A to by byl až donedávna u Jonáše nevídaný jev. Jako by to chtěl Jonáš potvrdit svým vystoupením i zde, tak mu rapidové tempo příliš nesedělo a na výsledcích to bylo znát. Jonáš nakonec obsadil 29.místo ze 41 startujících. V jeho silách bylo určitě skončit lépe, ale Jonášův příklon k praktickému šachu to bohatě kompenzuje.


Nejbližší akce

QCC Cup České Budějovice (23. září)

Tradiční turnaj v rapid šachu pro mládež, dospělé a unikátní turnaj pro doprovod s podmínkou, že se jedná po [...]

podrobnosti

Mládí CUP Tábor 2017 (28. září - 30. září)

Informace o turnaji včetně propozic naleznete zde

podrobnosti

3.divize 1.kolo (07. říjen)

Všechny týmy hrají doma (gymnázium Jírovcova od 10:00) : QCC ČB D - ŠACHklub Písek C; QCC ČB E - VŠTE ČB F; [...]

podrobnosti

1.divize 1.kolo (08. říjen)

Hrajeme doma s DDM Písek B.

podrobnosti

2.divize 1.kolo (14. říjen)

Hrajeme doma s ČZ Strakonice C.

podrobnosti

Soustředění KTCM (15. říjen)

Soustředění KTCM se uskuteční ve Veselí nad Lužnicí.

podrobnosti

Mistrovství Čech mládeže kategorie U12 - U16 (20. říjen - 28. říjen)

Mistrovství Čech mládeže 2017 v kategoriích U12 - U16, jedeme do Harrachova, odjíždíme už v pátek 20.10.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK