Mistrovství České republiky v rapid šachu

Ládík

Další výborné vystoupení Ládíka Nagye. Konečné 6.místo jen půl bodu za vítězem v opět napínavém závěru mistrovství. Ládík Nagy nám v poslední době dělá radost, a po výborném vystoupení na Mistrovství Evropské Unie, se vydal na Mistrovství České republiky v rapid šachu, kam si jako krajský přeborník v kategorii H10 vybojoval postup.

Odjezd byl trochu s otazníkem, protože Ládíkova sestřička měla vysoké teploty a Ládíkovi nebylo ve čtvrtek dobře, že ani nešel do školy. V pátek již do školy šel, ale určitá zdravotní indispozice tam byla. Avšak Ládík mohl k turnaji přistupovat velmi uvolněně, protože své si uhrál na MEU a všichni víme, že rapidové tempo Ládíkovi nesvědčí. Rapidové turnaje hraje jen jako zpestření, primární jsou pro nás praktické šachy.

I tak si vedl Ládík nadmíru dobře, jako 23. nasazený hráč ze 42 startujících se na turnaji střetl s 1., 2., 3., 4., 6. a 10. nasazeným hráčem a navíc s celkovým vítězem mistrovství !! Ládík jen jednou prohrál, 4x remizoval a 4x vyhrál. Získal tak 6 bodů z 9 partií, což stačilo ve velice vyrovnaném turnaji na výborné 6.místo, pouhých půl bodu za vítězem. To, že měl Ládík těžké soupeře, se odrazilo i v jeho vysokém pomocném hodnocení, které měl druhé nejvyšší v celém startovním poli. Ládík si svým výborným vystoupením zajistil přímý postup na MČR v rapid šachu v roce 2014. Co ještě dodat? Ládíku děkujeme.

Na mistrovství startoval v kategorii H12 další náš svěřenec Jonáš Havelka.

Soustředící se Jonáš.

 

Jonáš byl donedávna typickým rapidovým hráčem. Naštěstí v poslední době se začíná Jonáš více orientovat na praktické šachy. To prokázal svým nedávným vystoupením na OPENu právě v Klatovech, kde dokázal sehrát jednu, bez pár minut, pětihodinovou partii. A to by byl až donedávna u Jonáše nevídaný jev. Jako by to chtěl Jonáš potvrdit svým vystoupením i zde, tak mu rapidové tempo příliš nesedělo a na výsledcích to bylo znát. Jonáš nakonec obsadil 29.místo ze 41 startujících. V jeho silách bylo určitě skončit lépe, ale Jonášův příklon k praktickému šachu to bohatě kompenzuje.


Nejbližší akce

2.divize 6.kolo nadstavba (24. březen)

Hrajeme doma se Sokolem Tábor C

podrobnosti

4.turnaj Velké ceny Jihočeského kraje (25. březen)

Závěrečný turnaj Velké ceny Jihočeského kraje. Hraje se v Horní Stropnici, propozice naleznete zde. Všechna z [...]

podrobnosti

Velikonoční kemp 2018 (28. březen - 01. duben)

Tradiční soustředění. Opět pojedeme do výukového střediska AMU Praha u Poněšic. Podrobné informace včetně [...]

podrobnosti

2.divize 7.kolo nadstavba (07. duben)

Jedeme ven do Sezimova Ústí

podrobnosti

3.divize 9.kolo (08. duben)

dva naše týmy hrají venku, zbývající má volno: Olympia ČB B - QCC ČB D; VŠTE ČB F - QCC ČB F; QCC ČB E - [...]

podrobnosti

1.divize 11.kolo (14. duben)

Hrajeme venku s SK Český Krumlov.

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK