Mistrovství České republiky v rapid šachu

Ládík

Další výborné vystoupení Ládíka Nagye. Konečné 6.místo jen půl bodu za vítězem v opět napínavém závěru mistrovství. Ládík Nagy nám v poslední době dělá radost, a po výborném vystoupení na Mistrovství Evropské Unie, se vydal na Mistrovství České republiky v rapid šachu, kam si jako krajský přeborník v kategorii H10 vybojoval postup.

Odjezd byl trochu s otazníkem, protože Ládíkova sestřička měla vysoké teploty a Ládíkovi nebylo ve čtvrtek dobře, že ani nešel do školy. V pátek již do školy šel, ale určitá zdravotní indispozice tam byla. Avšak Ládík mohl k turnaji přistupovat velmi uvolněně, protože své si uhrál na MEU a všichni víme, že rapidové tempo Ládíkovi nesvědčí. Rapidové turnaje hraje jen jako zpestření, primární jsou pro nás praktické šachy.

I tak si vedl Ládík nadmíru dobře, jako 23. nasazený hráč ze 42 startujících se na turnaji střetl s 1., 2., 3., 4., 6. a 10. nasazeným hráčem a navíc s celkovým vítězem mistrovství !! Ládík jen jednou prohrál, 4x remizoval a 4x vyhrál. Získal tak 6 bodů z 9 partií, což stačilo ve velice vyrovnaném turnaji na výborné 6.místo, pouhých půl bodu za vítězem. To, že měl Ládík těžké soupeře, se odrazilo i v jeho vysokém pomocném hodnocení, které měl druhé nejvyšší v celém startovním poli. Ládík si svým výborným vystoupením zajistil přímý postup na MČR v rapid šachu v roce 2014. Co ještě dodat? Ládíku děkujeme.

Na mistrovství startoval v kategorii H12 další náš svěřenec Jonáš Havelka.

Soustředící se Jonáš.

 

Jonáš byl donedávna typickým rapidovým hráčem. Naštěstí v poslední době se začíná Jonáš více orientovat na praktické šachy. To prokázal svým nedávným vystoupením na OPENu právě v Klatovech, kde dokázal sehrát jednu, bez pár minut, pětihodinovou partii. A to by byl až donedávna u Jonáše nevídaný jev. Jako by to chtěl Jonáš potvrdit svým vystoupením i zde, tak mu rapidové tempo příliš nesedělo a na výsledcích to bylo znát. Jonáš nakonec obsadil 29.místo ze 41 startujících. V jeho silách bylo určitě skončit lépe, ale Jonášův příklon k praktickému šachu to bohatě kompenzuje.


Nejbližší akce

3.divize 4.kolo (15. prosinec)

QCC D hraje doma s ŠA VŠTE E, QCC E hraje venku s Royalem ČB C, QCC F hraje doma s ŠA VŠTE D.

podrobnosti

2.divize 5.kolo (16. prosinec)

Hrajeme doma s ŠA VŠTE C.

podrobnosti

3.divize 5.kolo (05. leden)

hrajeme další klubové derby QCC E - QCC D, QCC F hraje venku se Spartakem Kaplice B.

podrobnosti

1.divize 5.kolo (06. leden)

Hrajeme doma s ŠACHklubem Písek B

podrobnosti

1.divize 4.kolo (12. leden)

Hrajeme venku s ŠA VŠTE B

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 E.ON ČEVAK