V 1.divizi jsme opět neprohráli

V nejvyšší krajské soutěži se nám docela daří, opět jsme nevyšli bodově naprázdno, naopak soupeř zachraňoval remízu. K zápasu jsme nastupovali oslabeni, protože „A“ tým nám stáhl Edu na 1.ligu a protože si stojíme v tabulce docela dobře, dostali příležitost mladí. Ostatně kvůli nim tuto soutěž hrajeme.

 

 

 

Avšak ani soupeř nepostavil to nejsilnější, co má k dispozici, takže z hlediska soupisek to bylo celkem vyrovnané. Já jsem hrál se soupeřem, se kterým jsem před nedávnem rychle remízoval, což nebývá mým zvykem a protože jsem si nedokázal najít čas na analýzu této minipartie (forsírovaná varianta do cca 20 tahu), zvolil jsem raději jiné zahájení. Proto jsem musel hned od počátku partie vymýšlet a nějak mi nezbyl čas na to, abych se zabýval tím, co se děje okolo.

U Jirky to vypadalo na dlouhý boj, Láďa se nikam nehnal, zato u Pavla Hesse to bylo divočejší, Pavel soupeře pěkně tlačil. Pavel Kouba měl celkem rovnou pozici. Já jsem svého soupeře brzy připravil o rošádu a snažil jsem se toho využít. Dění na šachovnici u Pavla Štěcha mi úplně uniklo. Matěj hrál variantu, kterou jsme si ukazovali asi před 14 dny na kroužku a evidentně se v ní orientoval lépe, než jeho soupeř. Sebík hrál rovnou pozici, kde se především snažil, aby mu soupeř moc neublížil.

Jako první jsem dohrál tentokrát kupodivu já. I když jsem nehrál nejpřesněji, podařilo se mi udržet soupeřova krále v centru a otevřít hru. Nevyužil jsem možnosti získat dámu za věž a jezdce, raději jsem vsadil na ještě větší stísnění pozice soupeře. Ten ke své škodě udělal chybu, celá pozice se mu rozpadla a musel kapitulovat. Pak následovaly dvě remízy, když jsem souhlasil s remízami Sebíka Placera a Ládi Nagye. Bohužel prohrál Pavel Štěch, který stál pasivně a ztratil figuru. Za nás kontroval Matěj Kaňka, který předvedl hezký výkon a již od zahájení kráčel k výhře, až k ní dokráčel.

Soupeř ale zase srovnal krok, když prohrál Pavel Kouba. Nakonec se vyjasnilo i v partii Pavla Hesse, který remízoval. Jeho soupeř dokázal výměnami figur eliminovat jeho tlak a partie přešla do remízové koncovky stejnobarevných střelců s třemi pěšci na obou stranách.

Poslední dohrával Jirka Punčochář, který měl v uzavřené pozici koncovku věže a jezdce proti věži a střelci soupeře. Jirka byl na tom pozičně lépe, protože ovládal jediný volný sloupec, měl aktivní věž a hrozil průlomem na královském křídle. Měl časovou tíseň, a přesto odmítal remízu a hrál na výhru. Ve snaze pomoci si v časové tísni opakoval některé tahy a i když si dával pozor na opakování pozice, reklamoval jeho soupeř trojí opakování pozice (v souladu s pravidly nejprve zapsal tah do partiáře a pak zavolal rozhodčího – tedy mně). Já jsem provedl rekonstrukci partie, a i když to nebylo bezprostřední opakování pozice, musel jsem dát soupeři za pravdu a prohlásit partii za remízu. Zápas skončil nakonec po velkém boji smírně QCC České Budějovice „B“ – DDM Písek 4:4. Naši mladíci by si měli vzít z Jirkovy bojovnosti příklad!


Nejbližší akce

1.divize - 2.kolo (31. říjen)

Hrajeme tyto zápasy:

Chess club Písek C - QCC ČB B

QCC ČB C - Sokol Tábor B

podrobnosti

3.divize - 2.kolo (06. listopad)

Hrají se zápasy:

Olympia "ŠNYT" - QCC ČB E

Prachatice - QCC ČB F

podrobnosti

2.divize - 2.kolo (07. listopad)

Hrajeme venku:

Blanský les - QCC ČB D

podrobnosti

1.divize - 3.kolo (14. listopad)

Hrají se zápasy:

QCC ČB B - Slovan Jindřichův Hradec

Chess club Písek B - QCC ČB C

podrobnosti

2.divize - 3.kolo (21. listopad)

Hrajeme doma:

QCC ČB D - Slávia JU ČB

podrobnosti

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK