V 1.divizi jsme opět neprohráli

V nejvyšší krajské soutěži se nám docela daří, opět jsme nevyšli bodově naprázdno, naopak soupeř zachraňoval remízu. K zápasu jsme nastupovali oslabeni, protože „A“ tým nám stáhl Edu na 1.ligu a protože si stojíme v tabulce docela dobře, dostali příležitost mladí. Ostatně kvůli nim tuto soutěž hrajeme.

 

 

 

Avšak ani soupeř nepostavil to nejsilnější, co má k dispozici, takže z hlediska soupisek to bylo celkem vyrovnané. Já jsem hrál se soupeřem, se kterým jsem před nedávnem rychle remízoval, což nebývá mým zvykem a protože jsem si nedokázal najít čas na analýzu této minipartie (forsírovaná varianta do cca 20 tahu), zvolil jsem raději jiné zahájení. Proto jsem musel hned od počátku partie vymýšlet a nějak mi nezbyl čas na to, abych se zabýval tím, co se děje okolo.

U Jirky to vypadalo na dlouhý boj, Láďa se nikam nehnal, zato u Pavla Hesse to bylo divočejší, Pavel soupeře pěkně tlačil. Pavel Kouba měl celkem rovnou pozici. Já jsem svého soupeře brzy připravil o rošádu a snažil jsem se toho využít. Dění na šachovnici u Pavla Štěcha mi úplně uniklo. Matěj hrál variantu, kterou jsme si ukazovali asi před 14 dny na kroužku a evidentně se v ní orientoval lépe, než jeho soupeř. Sebík hrál rovnou pozici, kde se především snažil, aby mu soupeř moc neublížil.

Jako první jsem dohrál tentokrát kupodivu já. I když jsem nehrál nejpřesněji, podařilo se mi udržet soupeřova krále v centru a otevřít hru. Nevyužil jsem možnosti získat dámu za věž a jezdce, raději jsem vsadil na ještě větší stísnění pozice soupeře. Ten ke své škodě udělal chybu, celá pozice se mu rozpadla a musel kapitulovat. Pak následovaly dvě remízy, když jsem souhlasil s remízami Sebíka Placera a Ládi Nagye. Bohužel prohrál Pavel Štěch, který stál pasivně a ztratil figuru. Za nás kontroval Matěj Kaňka, který předvedl hezký výkon a již od zahájení kráčel k výhře, až k ní dokráčel.

Soupeř ale zase srovnal krok, když prohrál Pavel Kouba. Nakonec se vyjasnilo i v partii Pavla Hesse, který remízoval. Jeho soupeř dokázal výměnami figur eliminovat jeho tlak a partie přešla do remízové koncovky stejnobarevných střelců s třemi pěšci na obou stranách.

Poslední dohrával Jirka Punčochář, který měl v uzavřené pozici koncovku věže a jezdce proti věži a střelci soupeře. Jirka byl na tom pozičně lépe, protože ovládal jediný volný sloupec, měl aktivní věž a hrozil průlomem na královském křídle. Měl časovou tíseň, a přesto odmítal remízu a hrál na výhru. Ve snaze pomoci si v časové tísni opakoval některé tahy a i když si dával pozor na opakování pozice, reklamoval jeho soupeř trojí opakování pozice (v souladu s pravidly nejprve zapsal tah do partiáře a pak zavolal rozhodčího – tedy mně). Já jsem provedl rekonstrukci partie, a i když to nebylo bezprostřední opakování pozice, musel jsem dát soupeři za pravdu a prohlásit partii za remízu. Zápas skončil nakonec po velkém boji smírně QCC České Budějovice „B“ – DDM Písek 4:4. Naši mladíci by si měli vzít z Jirkovy bojovnosti příklad!

 

IMG_2148.JPGIMG_2155.JPGIMG_2161.JPGIMG_2165.JPGIMG_2175.JPGIMG_2176.JPGIMG_2183.JPGIMG_2190.JPGIMG_2195.JPGIMG_2199.JPGIMG_2202.JPGIMG_2208.JPGIMG_2211.JPGIMG_2214.JPGIMG_2219a.JPGIMG_2222.JPGIMG_2224a.JPGIMG_2228.JPGIMG_2230.JPG


Nejbližší akce

3.divize 3.kolo - odloženo (31. říjen)

1divize 2kolo - odloženo (01. listopad)

1Velká cena Jihočeského kraje (07. listopad)

2divize 2kolo (08. listopad)

Polofinále MČR juniorů a dorostenců (13. listopad - 21. listopad)

Hraje se v Špindlerově Mlýně

podrobnosti

Mistrovství Čech mládeže U8-U10 (13. listopad - 17. listopad)

Hraje se v Mostu

podrobnosti

3divize 4kolo (14. listopad)

1divize 3kolo (15. listopad)

2divize 3kolo (22. listopad)

Kalendář všech akcí


Naši partneři

MŠMT Motor Jikov Green Město České Budějovice Teplárna České Budějovice, a. s. A+B služby spol. s.r.o. Jihočeský Kraj Chess 24 Media Consult ČEVAK