V sobotu 21.září se uskutečnil tradiční turnaj v rapid šachu. Kvůli povodním nedorazili přátelé z Rakouska a chyběla i řada mladých tradičních účastníků, kteří startovali na MČR juniorů v rapid šachu. Přesto byla účast slušná a kvalitní.

V hlavním turnaji startovalo celkem 64 šachistů. Výsledky byly na vážkách až do posledního kola. Nakonec měli všichni medailisté stejný počet 6 bodů ze 7 partií. Na pomocná hodnocení zvítězil Daniel Pražák (Klub šachistů Říčany 1925) a dá se říci, že zaslouženě. Předvedl dobré znalosti a dovednosti v koncovkách, kde rozhodoval partie ve svůj prospěch. Získal tak 1.cenu 5.000,-Kč.

Na dalších místech se umístili naši svěřenci. Na 2.místě Zdeněk Chval (získal 3.000,-Kč) a na 3,místě Láďa Nagy (získal 1.000,-Kč). Hned v závěsu na 4.místě se umístil Sebík Placer. Tradiční účastník a nejlepší senior turnaje František Hostička (Sokol Kolín) skončil na 5.místě. Hodně spokojeni museli být s 6.místem Saša Gregor a se 7.místem David Smola.

Ve velice dobré formě zastihl turnaj pana Václava Leflera, který skončil na 8.místě a pana Ignáce Pospíšila na 9.místě (oba TJ Spartak Kaplice). Taktéž spkojen musel být Roman Klimeš s 10.místem. Na 14.místě skončila nejlepší žena turnaje Laura Čermáková. Solidních 4½ bodu uhráli ještě na 17.místě Karim Mountassir a na 18.místě Nicolas Čech.

Nad 50% (4 body) získali na 20.místě Adam Pavlíček, na 27.místě Tomáš Dvořák, na 28.místě Lukáš Tlapa, na 29.místě Jan Brejcha a na 30.místě Vítek Předota. Na 31.místě se umístil Peťa Pešek, na 32.místě pan Miroslav Klimeš, na 35.místě Jirka Novák (všichni 50%). Na 36.místě skončil Kryštof Paulík, na 38.místě Daniil Yurchenko, na 40.místě Ríša Haupt, na 41.místě Erik Rychlý, na 42.místě Ondra Smola, na 43.místě Tonda Urbánek a na 44.místě Ondra Chadima.

46.místo patřilo Miškovi Prybišovi, 47.místo Elišce Hauptové a 48 místo Olehovi Yurchenkovi (všichni 3 body). Na 49. místě se umístil pan Tomáš Paulík, na 51.místě Kostík Gregor, na 52.místě Žofka Fejfarová, na 53.místě Sam Klenka, na 54.místě Andrii Mordach, 55.místě Bonifác Bartizal, 56.místě Nikita Yurchenko, na 57.místě Marek Dolan, na 58.místě Marie Petrášová, na 59.místě Fanda Šuhaja na 60.místě Martínek Němec. Své první zkušenosti sbírali Vendelín Bartizal, Martin Balek a Honzík Haleš.

Kategorii do 8 let vyhrál Denis Timoškin Bobrakov
Kategorii do 10 let vyhrál Jan Brejcha
Kategorii do 12 let vyhrál Filip Komenda
Kategorii do 14 let vyhrál Alexandr Gregor
Kategorii do 16 let vyhrál Daniel Pražák

Konal se i tradiční doprovodný turnaj rodičů a doprovodů, kde mohou startovat pouze neregistrovaní, rekreační šachisté. V turnaji hráli pouze čtyři šachisté, proto se hrálo dvoukolově každý s každým. Několik rodičů se nám omluvilo, protože přivezli děti na turnaj, ale sami odjeli pomáhat uklízet škody po povodních. Turnaj vyhrál pan Dumitru Pribysh před Janem Petrášem, panem Davidem Urbánkem a paní Jekatěrinou Timoškinu Bobrakovou.

Hrálo se v reprezentativních prostorách kongresového sálu Střední školy polytechnické v Českých Budějovicích. Kromě finančních cen byly turnaje bohatě dotovány zajímavými věcnými cenami, které si odnesli všichni účastníci.