V sobotu 1.června se uskutečnil Krajský přebor jednotlivců v rapid šachu. Hrálo se jako každý rok v Písku. Z našeho klubu se KP zúčastnilo 22 svěřenců z čehož máme radost a vedli si výborně.

V nejmladší kategorii do 10 let se umístil na 2.místě Kryštof Paulík, přestože patří ještě do kategorie do 8 let. Kryštof získal 6 bodů ze 7 partií stejně jako vítěz, ale vzájemnou partii prohrál, a proto skončil na 2.místě. Výborně se prezentovali Erik Rychlý, který obsadil 5.místo a Jan Brejcha 6.místo. Hoši dosáhli svých doposavad nejlepších výsledků a musí být stejně jako my a jejich trenér Zdeněk Lovčík velice spokojeni.

Radost máme i z umístění Ondry Smoly na 8.místě, Tondy Urbánka na 10.místě a David Herála na 11.místě. V turnaji se tolik nedařilo Žofce Fejfarové a Kostíkovi Gregorovi. V turnaji startovalo celkem 24 dětí.

V kategorii do 12 let jsme měli dva zástupce. Ríša Haupt skončil na 4.místě, když musel sklonit svého krále jen před medailisty, kteří byli jasnými favority a své ambice potvrdili. Adam Herál skončil na 10.místě z 12 startujících. Nutno ale podoktnout, že v této kategorii měl Adam proti sobě samé zkušenější soupeře.

V kategorii do 14 let jsme měli 8 zástupců. Přeborníkem kraje se stal Saša Gregor se ziskem 6½ bodu ze 7 partií. Nutno ale podotknout, že Saša byl jeden ze dvou favoritů. Saša všechny partie vyhrál a remízu dovolil jen svému spolufavoritovi, který si počínal stejně suverénně a získal stejný počet bodů. Oba utekli svým pronásledovatelům o 1½ bodu, což se hned tak nevidí. A protože měli shodná všechna pomocná rozhodnutí, musel o jejich konečném pořadí rozhodnout los. Saša měl tedy podruhé v turnaji štěstí. Poprvé když v posledním kole nedokázal Nicolas dotáhnout do vítězného konce vyhranou partii právě se Sašou.

Na 8.místě se umístil Nicolas Čech, který se připravil o medailovou pozici prohrou se Sašou v posledním kole. Dobře si vedl i Vojta Vítek na 9.místě a Daniil Yurchenko na 11.místě. V polovině startovního pole se umístil Peťa Pešek se ziskem 3 bodů ze 7 partií. Stejný počet bodů získal i Ondra Chadima. Lukáš Tlapa a Andrii Mordach sbírají své první zkušenosti. V kategorii startovalo 23 dětí.

V kategoriích do 10, 12, a 14 let se bojovalo o postup na Mistrovství ČR. Starší kategorie mají MČR Open, proto byly kategorie do 16 a 18 let spojeny. Nejlépe se umístil Karim Mountassir na 9.místě se ziskem4 bodů ze 7 partií. Karim si ale nevedl špatně, protože ztratil body pouze s favority, což byli vesměs šachisté 1.výkonnostní třídy. Na 18.místě se umístil Oleh Yurchenko, který získal stejně jako Jirka Novák 3 body. Potěšena musí být Maruška Petrášová za 2.místo v kategorii dívek. V tomto turnaji startovalo celkem 26 dětí.

Děkujeme všem za účast a rodičům za podporu a za zajištění dopravy dětí.